Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Vuslat başka bahara mı kaldı?

Adem KANKAYNAR -

Vuslat başka bahara mı kaldı?
Bu içerik 817 kez okundu.

Geçtiğimiz Mart ayında ilçemize gelerek, tenis kortlarının zemin yenileme çalışmalarını inceleyen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını söylediği Kapalı Spor Salonu’nun, geride bıraktığımız yaz aylarında yıkılacağını belirtmişti … Kapalı Spor Salonu’nda bugün mevcut haliyle maçlar oynanmaya devam ediyor ...

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Mart 2017’de yaptığı açıklamada, yıkım işlemi için yazışmaların tamamlandığını, 2 ay içinde yıkım çalışmalarının başlatılacağını açıklamıştı.

Mart ayında söylendiğine göre, en geş Haziran ayında başlatılacağı açıklanan yıkım çalışmaları başlamadı ve spor salonu halen mevcut haliyle duruyor ve başlayan yeni sezon maçları da salonda oynanıyor…

Bu durum da akıllara ‘Vuslat başka bahara mı kaldı’ sorusunu getiriyor.

İl Müdürü Öçalmaz’ın; “Yıkım ile ilgili evrak işlemleri tamam… Şu anda yeni maliyet hesapları yapılıyor. Bu yaz inşallah eski salonumuz yıkılarak yenisinin çalışmalarına başlanılacak. Bu sırada Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz bu çalışmalar sırasında Gençlik Merkezi’nde hizmet verecek. Daha sonra yeniden yerine taşınacak” şeklindeki açıklaması, özellikle Milas’taki spor camiası tarafından sevinçle karşılamıştı. Fakat aradan geçen 7 aylık süre, camiada yeniden umutsuzluğa neden olmuş durumda.

Maçlar, ilkel fiziki şartlarda oynanmaya devam ediyor…

Her yıl kış aylarında başlayan yağmurlarla gündeme gelen, antrenman veya maçların oynandığı saatlerde çatının akması nedeniyle salonun dört bir yanına konulan kovalar, defalarca gazete haberlerine taşınmış, her defasında yetkililer salonun yıkılarak yenisinin yapılacağını duyurmuştu, ancak bugüne kadar yapılan açıklamaların hiçbiri gerçeğe dönüşmedi.

Ve bu kapalı spor salonumuz, büyük sorunlar yaşayıp yaşatarak hizmet vermeye devam ediyor ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X