Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Mevlid şekerleri’ elinde kaldı!..

Adem KANKAYNAR -

‘Mevlid şekerleri’ elinde kaldı!..
Bu içerik 812 kez okundu.

İlçemizde ikamet eden Duran Demirhan adlı yurttaş, geçtiğimiz Cuma günü geçmişlerinin ruhu için Mevlid okutmak istedi ama …

“Geçmişlerimin ruhu için, şehitlerimiz için Mevlid okutmak istedim ve ilk olarak Belen Camisine gittim” diyerek başına gelen ilginç olayı anlatmaya başlayan Duran Demirhan; “Camideki görevli ses düzeninde bir arıza olduğunu ileri sürerek, beni Ulu Cami’ye yönlendirdi. Caminin kapısı açık ancak ortada görevli falan yoktu. Biraz bekledikten sonra görevli geldi, mevlid okutmak istediğimi söyledim.

Cami görevlisi bunun mümkün olmadığını, önceden gelip haber vermem gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’yu cep telefonundan aradım. Durumu anlattım, ‘elbette olur’ dedi ve hatta Müftü ile cami görevlisini telefonla görüştürdüm.  Başlangıçta Müftü Bey’e ‘tamam’ diyen görevli, telefonu kapattıktan sonra ‘Bu böyle olmaz. Önce bize gelip haber verecektin’ diyerek, mevlidi okuyamayacağını söyledi.

Ne yaptım, ne söyledimse görevliyi ikna edemedim.”

 

Lokum ve şekerler

elinde kaldı…

Gazetemize gelerek, “Yaşadıklarımı hak etmediğimi, yapılanların da görevlinin yanına kalmaması gerektiğini düşünerek konuyu bir dilekçe ile Milas Kaymakamlığı’na bildirdim” diyen Demirhan, elinde kalan mevlid şekerlerin bir bölümünü gazetemiz çalışanlarına dağıttı ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HüseyinTuran     0000-00-00 oturda ye.Artarsa öğrencilere dağıt.zaten kuranda mevlit diye bir ayet.de yok.Bunlar hocalar tarafından halkın dini duygularını sömürme politası değilmi..?..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X