Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Türk Veteriner Jinekoloji Derneği VII. Ulusal / I. Uluslararası Kongresi”

A. Kemal KAŞKAR -

“Türk Veteriner Jinekoloji Derneği VII. Ulusal / I. Uluslararası Kongresi”
Bu içerik 671 kez okundu.

“Türk Veteriner Jinekoloji Derneği VII. Ulusal / I. Uluslararası Kongresi”, 12 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında Marmaris’te geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Veteriner Doğum ve Jinekoloji bilim alanında güncel yaklaşımların tartışıldığı, meslek içi eğitimlerin verildiği kongre, yüksek katılımla gerçekleşti. Yedi yüze yakın akademisyen ve veteriner hekimin katıldığı kongrede, ulusal ve uluslararası birçok firma, hayvan sağlığını koruma ve üreme performansını artırmaya  yönelik ürünlerini tanıttı.

Yaklaşık yüz yirmi sözlü ve poster bildirinin sunulduğu kongrede, poster bildiri alanında birinciliği Veteriner Hekim Gizem Aksoy tarafından sunulan “Bir köpekte kistik ovaryum remnant sendrom - stump pyometra ve dermatoz olgusu” isimli çalışma kazanırken, sözlü bildiri alanında birinciliği ise “Sütçü düvelerde cinsiyeti belirlenmiş sperma ile östrusun farklı saatlerinde yapılan tohumlamanın gebelik oranı üzerine etkisi” isimli çalışma ile Veteriner Hekim Barış Güner kazandı.

Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Fındık, kongreye yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara, katkıda bulunan ulusal ve uluslararası bilim insanlarına, sektörde faaliyet gösteren ve desteklerini esirgemeyen sektörel firma temsilcilerine teşekkür ederken, kongrenin amacına ulaştığını ve iki yıl sonra tekrar buluşma dileğini iletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X