Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Zeytin Dostu Ali Osman Menteşe Parkı”

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

“Zeytin Dostu Ali Osman Menteşe Parkı”
Bu içerik 610 kez okundu.

Milas Belediyesi, Milas Memecik zeytininin kalitesinin tüm dünyaya tanıtılmasında büyük emeği ve katkısı olan Ali Osman Menteşe onuruna, Menteşe Çiftliği ve Butik Zeytinyağı işletmesinin bulunduğu Ağaçlıhöyük Köyü’nde, “Zeytin Dostu Ali Osman Menteşe Parkı” yaptı.

İçinde çocuk oyun parklarıyla, çevre düzenlemesiyle güzel bir parkın, kendi köyünde yapıldığını öğrenen Ali Osman Menteşe, bunu Facebook hesabından paylaşarak, “Milas Belediyesi çiftliğimizin bulunduğu Mahalle’ye (Köy’e) çocuk parkı yaptırmış, parkın ismi olarak da “Zeytin Dostu Ali Osman Menteşe” vermişler. Bu takdir ve vefa örneği için Belediye Başkanımız Sn. Muhammet Tokat ve Mahalle Muhtarı Muhammet Pırnaz ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Ali Osman Menteşe, gazetemizi ziyaretinde de, “Yaşarken böyle bir jestle karşılaşmaktan büyük onur duydum, gururlandım. Gerçekten haberim yoktu. Olup bittikten sonra mahallelimden duydum böyle olduğunu” dedi.

Gerçekten de vefa dolu, güzel bir uygulama yapmış Milas Belediyesi ve Belediye Başkanı.

Çünkü Ali Osman Menteşe, bölgemiz zeytini olan Memecik zeytinlerinin sadece tanıtımına değil, ilk makineli tarımı uygulaması, zeytini toplandıktan sonra hiç bekletmeden sıkması, soğuk sıkım yapması gibi, bakımından, toplanmasına ve sıkımına kadar her aşamada yaptığı öncülük ve yurtdışında aldığı ödüllerle, Milasımıza büyük katkı yapmış bir isim.

Kısacası, bu jest, her anlamıyla yakışmış ...

Teşekkürler Muhammet Tokat.. Teşekkürler Ali Osman Menteşe..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2017-10-20 Osman Bey bunu hak ediyor, fazlasıyla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X