Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Müdürlerden, ‘O Taraftar’ın babasına geçmiş olsun ziyareti …

Adem KANKAYNAR -

Müdürlerden, ‘O Taraftar’ın babasına geçmiş olsun ziyareti …
Bu içerik 723 kez okundu.

Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü M. Ali Köseoğlu ve Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü Şube Müdürü Erol Kütahya, geçtiğimiz hafta Konyaspor - Galatasaray futbol takımları arasında oynanan Süper Lig maçı öncesinde birkaç Konyaspor taraftarının saldırdığı Milaslı Galatasaray taraftarı Hakan Karaoğlu’nun babası Ersun Karaoğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Süper Lig’in 8’nci haftasında oynanan Konyaspor - Galatasaray futbol karşılaşması öncesinde küçük bir grup Konyaspor taraftarının çirkin saldırısına uğrayan, bir anda Türkiye’nin gündemine oturan, Konya Selçuk Üniversitesi öğrencisi Hakan Karaoğlu için destek açıklamaları sürüyor.

Yaşanan çirkin saldırının kabul edilemez olduğunun altı çizilirken; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı, Başbakanlık Başdanışmanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Konya Valiliği, Konyaspor ve Galatasaray Spor Kulüp Başkanları, birçok kulübün taraftar dernekleri başta olmak üzere toplumun birçok kesiminden Karaoğlu Ailesi’ne geçmiş olsun ziyaretleri sürüyor. Bu anlamda bir ziyaret de, Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü M. Ali Köseoğlu ile Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Erol Kütahya’dan geldi.

“Bu çirkin davranış, hoşgörü ve sevginin başkenti Konya’ya mal edilemez”

Aynı zamanda Konyalı olan Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü M. Ali Köseoğlu, yaşananların kabul edilemez olduğunun altını çizerek; “Böyle bir talihsiz olayın yaşanmasını aklı ve vicdanı olan, yüreğinde spor sevgisi taşıyan hiç kimsenin tasvip etmesi mümkün değil. Kaldı ki böyle bir çirkin saldırıyı sporla bağdaştırmak mümkün değil. Öncelikle genç kardeşimiz Hakan’a ve ailesi olarak sizlere geçmiş olsun diyorum.

Bu kabul edilemez olayın yaşandığı yer olan Konya, aslında hoşgörü ve sevginin başkentidir. Bu anlamda böyle bir şeyin Konya’da yaşanması bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Ancak her şerde bir hayır vardır sözüne istinaden, son bir haftadır yaşanan gelişmeler, belki de spordaki şiddetin son bulacağının bir işaretidir. Takip ettiğimiz kadarıyla ülkemizin dört bir tarafından, tüm üst düzey yöneticilerimizden ve en önemlisi de devlet büyüklerimizden Hakan’a sahip çıkıldığını gösteren açıklamalar yapılıyor. Umarız sizin evladınız olduğu kadar bundan sonra tüm Konyalıların da evladı olan Hakan’a yapılan bu çirkin saldırı, ülkemizde sporda yaşanan şiddet olaylarının son bulmasına vesile olur” dedi ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Erol Kütahya ise, geçmiş olsun dilekleriyle birlikte Muğla ve Konyaspor takımlarının aynı renkleri taşıdığına dikkat çekerek; “Her iki kentin takımları da Yeşil-Beyaz renklerden oluşuyor. Dolayısıyla bir anlamda renktaş ve kardeş iki kent… Anadolu’da sevgi ve hoşgörünün başkentliğini yapan Konya şehri, kendini bilmez bu üç-beş kişiden ibaret değildir. Sporun; dostluk-barış ve kardeşlik ruhuna tamamen aykırı bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, bir daha ülkemizin hiçbir köşesinde yaşanmamasını diliyorum” diyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Baba Karaoğlu, telefonla Konyaspor Başkanı ile görüştürüldü

Aynı zamanda Konyalı olan Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü M. Ali Köseoğlu, genç Galatasaray taraftarı Hakan’ın babası Ersun Karaoğlu’nu, Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Yılmaz ile telefonda görüştürdü. Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz, yaşananları şiddetle kınadığını belirterek; “Bundan böyle Hakan, bizim ve dolayısıyla tüm Konya’nın bir evladıdır. Kendisine her konuda gereken desteği sonuna kadar vereceğiz. Öte yandan bu olayın failleri de hak ettikleri cezayı alacaklardır” dedi ve Karaoğlu Ailesi’ni Konya’ya davet etti.

Karaoğlu ailesine bir davet de İl Müdüründen

Gerçekleşen ziyarette Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü M. Ali Köseoğlu, 17 Aralık’ta yapılacak olan Şeb-i Arus törenleri için Karaoğlu ailesini Konya’ya davet etti.

İl Müdürü Köseoğlu; “17 Aralık’taki törenleri izlemek, sizlerle birlikte Konya’da olmak istiyoruz. Bu davetim tüm Konyalılar adınadır” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X