Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden Başkan Tokat’a ziyaret

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden Başkan Tokat’a ziyaret
Bu içerik 418 kez okundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi akademik personeli Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Neriman Şahin Güçhan, Prof. Dr. A. Güliz Bilgin Altınöz, Doç. Dr. Anlı Ataöv ve Öğretim Görevlileri Fuat Gökçe ile Nimet Özgönül katıldılar.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, “ARCH 393 Principles of Cultural Heritage of Conservation” dersi kapsamında Milas’ın teknik gezi olarak ziyaret edilecek tarihi yerleşme olarak seçildiğini belirten Prof. Dr. Neriman Şahin Güçhan: “ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü yürütülen eğitim kapsamında her dönem Türkiye’nin değişik bölge ve yerleşmelerinde kültür varlıklarının belgelenmesi, restorasyonu ve korunmasını içeren tek yapı ve çevre ölçeğinde çalışmalar yapılarak eğitim amaçlı projeler geliştirilmektedir. Bu sebeple burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Konuklarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, Milas’ın tarihi dokusunun çok zengin olduğunu, bu nedenle Milas’ta yapılacak araştırma ve incelemelerde Milas Belediyesi olarak gereken desteği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X