Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

PTT A.Ş. 177’nci yaş gününü kutluyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

PTT A.Ş. 177’nci yaş gününü kutluyor
Bu içerik 696 kez okundu.

23 Ekim 1840 tarihinde posta hizmetlerini yürütmek üzere Posta Nezareti’nin kurulmasıyla temelleri atılan ve yüzyıllar içinde gelişerek millî bir kuruluş yapısına ulaşan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) 177’nci yaş gününü kutluyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, PTT A.Ş.’nin günümüzde küresel bir marka haline geldiğini ve büyük bir kurumsal dönüşümden geçtiğini belirten PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, “PTT A.Ş. posta ve kargo taşımacılığı başta olmak üzere bankacılık, sigortacılık, e-ticaret, lojistik gibi alanlarda başarılı faaliyetler göstererek bir holding yapısına ulaştı. 4 bin 500’ü geçen işyeri sayısı, 40 bini aşan insan kaynağı ile sürdürülebilir kârlı büyümeyi her yıl üstüne koyarak gerçekleştiren PTT’miz, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı unvanı ile küresel posta sektörüne yön veriyor, sektörün gelişimine liderlik ediyor” dedi.

 

ePttAVM.com

PTT A.Ş.’nin e-ticaret alanında da global bir oyuncu haline geldiğini kaydeden Genel Müdür Bozgeyik, “ePttAVM.com platformumuzu dünyaya açıyoruz. Yurt dışı işbirliklerimizle posta kuruluşlarının e-ticaret altyapılarının geliştirilmesine destek veriyor, onların mevcut teknik altyapıları ve ürün havuzlarıyla kolaylıkla entegre olabilecekleri bir e-ticaret platformu sunuyoruz. ePttAVM.com, KOBİ ve perakende tedarikçilerinin e-ihracat kapısı olma yolunda da ilerliyor” diye konuştu.

 

‘Kargomat 7/24’

Bozgeyik, kargo alanında PTT’nin Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip olduğunu ve bu sektörde Ar-Ge yatırımlarını artırarak vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade etti. Günümüzde kargosunu teslim almak üzere bütün gün evde beklemek istemeyen bir müşteri profili olduğunu söyleyen Genel Müdür Bozgeyik, “PTT A.Ş. olarak standart teslimata alternatifler geliştiriyoruz. ‘Kargomat 7/24’ adıyla yeni bir hizmeti 177. yılımızda uygulamaya alıyoruz. Bu sayede gönderilerin Kargomat 7/24 cihazından da alınabilmesi seçeneğini sunarak kullanıcılar üzerindeki zaman ve mekan kısıtlamasını kaldırıyoruz” dedi.

 

185 şube/işyeri açıldı

177. yılda bankacılık sektörüne de PTT A.Ş. olarak damga vuracaklarını belirten Kenan Bozgeyik, bu alandaki gelişmelerle ilgili olarak da şunları söyledi:

“176. yılımızda, yani geçtiğimiz sene PTT A.Ş. olarak 177. yıl şerefimize 177 işyeri açmayı hedefledik. Bu hedefimizin üzerinde başarı göstererek 185 işyerimizi hizmete sunduk. Bununla beraber halkımızın bankacılık işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilmesi adına 50’yi aşkın mobil şubemizi devreye aldık. Önümüzdeki dönemde geliştireceğimiz ve sunacağımız ürün ve hizmetlerle hedefimiz vatandaşlarımızın tek adresi olabilmek. Onun için var gücümüzle çalışıyoruz.”

 

177. kuruluş yıldönümü çerçevesinde yapılan, yapılacak bazı etkinlikler

PTT A.Ş. ile Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle 19-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara’da “Ankara 2017 Milli Pul Sergisi” açıldı.

-PTT A.Ş. işyerlerinde kullanılan ücret alma makinelerinde 177. kuruluş yıldönümü ile ilgili flam uygulaması yapılacak. -23 Ekim 2017 Pazartesi günü Başmüdürlüklerce 1. ve 2. sınıf merkezlerde 177. müşteriye yerel basın ve protokolün hazır bulunduğu bir törenle filatelik ürün armağan edilecek. -23 Ekim 2017 Pazartesi günü Başmüdürlüklerce il ve ilçelerde bulunan en üst mülki amir ziyaret edilerek günün anlam ve önemi konusunda bilgilendirme yapılacak. Valilere Pul Albümü takdim edilecek. -PTT A.Ş. - İBB METRO işbirliğiyle, 23 - 25 Ekim 2017 tarihleri arasında Yenikapı Metro - Marmaray aktarma noktasında “PTT’nin Tarih Yolculuğu Metroda” konulu pul sergisi açılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X