Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milaslılar daveti karşılıksız bırakmadı …

Adem KANKAYNAR -

Milaslılar daveti karşılıksız bırakmadı …
Bu içerik 2589 kez okundu.

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de yöresel kültürümüze ilaveten farklı milletlere ait kültürlerinin tanıtım çalışmaları sürdürülüyor. Geçtiğimiz günlerde Milas Sanat Merkezi’nde ücretsiz Salsa ve Bachata (Latin dansları) tanıtımı ile ilgili Milas halkına yapılan davet karşılık buldu. Tanıtım dersine her yaştan katılan davetliler, yaklaşık 2 saat boyunca Latin danslarını öğrenmeye çalıştılar.

Dernek yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda, yöresel kültürlerimizin yanı sıra farklı milletlere ait kültürleri de tanımak/tanıtmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de Milaslılara farklı kültürler tanıtılmaya devam ediliyor. Bu anlamda, geçtiğimiz günlerde MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli tarafından kamuoyuna yapılan davet karşılık bulurken, her yaştan kadın-erkek, ücretsiz tanıtım dersi için Milas Sanat Merkezi’ne geldi.

Dernek Başkanı Emekli ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de izlediği ücretsiz Latin dansları tanıtım dersine katılan davetliler yaklaşık 2 saat boyunca Latin dansı öğrenmeye çalıştılar.

Dernek Başkanı Emekli, kültürün, her yaştaki insana hitap ettiğine, dili, dini, milliyeti olmadığına vurgu yaparak; “Kültür, tüm dünya milletlerinin ortak mirasıdır. Yaşamalı, yaşatılmalıdır. Elbette dernek olarak önceliğimiz kendi kültürümüze sahip çıkmak, onu hem bugünkü yaşayan nesle sevdirmek ve yaşatmak, bu yolla da gelecek kuşaklara aktarmaktır. Ancak bunu yaparken başka milletlere ait kültürleri de tanımak gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de özellikle halkımız tarafından beğeni ile takip edilen, öğrenmek istedikleri Latin dans çeşitlerinden sadece ikisini tanıtmaya çalıştık. Gördüğümüz kadarıyla da Milaslı dostlarımız davetimize büyük ilgi gösterdi. Bu anlamda tüm katılanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X