Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Gürültü Kirliliği’ne geçit yok!..

Adem KANKAYNAR -

‘Gürültü Kirliliği’ne geçit yok!..
Bu içerik 1197 kez okundu.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, son günlerde, özellikle ‘açık egzoz’ olarak adlandırılan motosiklet ve diğer araçlara adeta savaş açtı. Son bir haftadır, onlarca motosiklet ve otomobilde bulunan açık egzozlar sökülerek, sürücülerine ceza yazıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’nın talimatıyla, ilçemizin tüm cadde ve sokaklarında trafik ekiplerince uygulama yapılmaya başlandı. Yapılan denetimlerde rutin kontrollerin yanı sıra araçlarındaki mevcut egzoz üzerinde birtakım değişiklikler yaparak daha fazla ses çıkarması sağlanan ve gürültü ve çevre kirliliği yaratan, motosiklet ve diğer araç sürücülerine ceza yağdırıldı.

Mevcut egzoz üzerinde değişiklik yapıldığı tespit edilen motosiklet ve otomobiller ekipler tarafından çekici marifetiyle Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek, gürültüye neden olan egzozlar sökülürken, mobese kameralarına takılan veya vatandaşın ihbar ettiği bu tür araçlar, plakalarından adres tespiti yapılarak, sahiplarinin evlerinin önünden alındı.

“Denetimler daha da sıklaşacak”

Yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, hiç kimsenin huzuru ve vatandaşın güvenliğini tehlikeye atmaya hakkı olmadığını belirterek; “Bu konuda yasalar oldukça açıktır ve herkes de bu yasalara uymakla yükümlüdür. Kimsenin bir ayrıcalığı olmadığı gibi hiç kimse de yasaların üstünde değildir. Emniyet Müdürlüğü personeli olarak bizlerin burada bulunma nedeni, vatandaşın huzur ve güvenliğidir. Bu noktada, vatandaşın huzur ve güvenliğini ihlal edenlere karşı yasal işlem uygulamaktan kaçınmayız. Ancak şunun da altını çizmekte yarar görüyorum. Önemli olan ceza yazmak değil, özellikle gençlerimizi bu konuda daha fazla eğitmeliyiz. Her birinin bilinçli birer sürücü olmalarını, çevreye, yayalara ve diğer araç sürücülerine karşı daha saygılı olmaları konusunda, başta gençlerimizin aileleri olmak üzere, okullardaki öğretmenlerimize ve hepimize büyük görevler düşmektedir. İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak belirli periyotlarda, okullarımızda trafik başta olmak üzere pek çok konuda bilgi veriyoruz ve bu çalışmalar, tıpkı denetimler gibi artarak devam edecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X