Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası sona erdi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası sona erdi
Bu içerik 758 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Geleneksel Satranç Turnuvası Milas’ta yapıldı. 21 Ekim Cumartesi günü saat 10’da başlayan Satranç Turnuvası 22 Ekim Pazar günü saat 18.30’da düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Milas Atatürk Spor Kompleksi’nde 156 sporcunun katılımıyla yapılan Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası’nın açılış törenine Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hacı Koç, Turizm Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Başkan Vekili Ünal Paşalı ve çok sayıda satranç sporcusu katıldı. Aydın, Denizli, İzmir ve Muğla ve ilçelerinden gelen sporcuların katılımıyla başlayan Satranç Turnuvası, 22 Ekim Pazar günü oynanan ikinci gün maçlarıyla sona erdi.

Turnuvanın sonunda 4 kategoride ilk üçe giren sporcular kupalarını, 4 ile10 derece arasında müsabakaları tamamlayan sporcular da madalyalarını aldılar.

Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası’nın ödül töreninde sporculara ve sporcu velilerine yönelik bir konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Müdürlüğü Daire Başkanı Ali İnan, katılımları için tüm sporculara ve ailelere teşekkür ettiğini belirterek, Milas Atatürk Spor Kompleksi ile ilgili genel bilgileri paylaştı.

Turnuvanın kupa ve madalyalarını sporculara Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Müdürlüğü Daire Başkanı Ali İnan, Milas Belediyespor Kulübü Yöneticisi Eşref Mete, Muğla Büyükşehir Belediyesi Satranç Antrenörü Kutsay Gökçe ve Milas Atatürk Spor Kompleksi Tesis Müdürü Özlem Küpelioğlu Aydın ve Milas İlçe Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar verdiler.

Turnuvanın Hakemliklerini Elif Vildan Altunbozar, Erkan Derinyol, Cumhur Önal, Taylan Canca, Selçuk Dağ ve İsmail Hakkı Sütçü yaptılar.

Milas Atatürk Spor Salonu çalışanlarından Buket Açar’ın sunumuyla başlayan ödül töreni sonrasında 4 kategoride dereceye giren tüm sporcular ve turnuvanın hakemleri, birlikte turnuva fotoğrafında bir araya gelerek Satranç Turnuvasını sonlandırdılar.

Cumhuriyet Kupası Minikler Sıralaması

1.Mert Enes Işık, 2.Kayra Çakır, 3.Cihan Güroğlu, 4.Sena Aslı Karadağ, 5.Cem Polat, 6.Rüzgâr Pulel, 7.Tuncay Akyar, 8.Ali Çağan Ayvaz, 9.Ceyda Gökçe ve 10.Uygar Mehmet Evci.

Cumhuriyet Kupası Küçükler Sıralaması

1.Salih Mehmet Karataş, 2.Efe Selahattin Şişman, 3.Emre Salafur, 4.Batuhan Sütçü, 5.Yağız Acar, 6.Gazel Bozoğlu, 7.Özgür Sıtkı Özgür, 8.Çınar Altunay, 9.Berke Dursun ve 10.Alp Yağız Balıkçı.

Cumhuriyet Kupası Yıldızlar Sıralaması

1.Nehir Yalçın, 2.Gülden Postoğlu, 3.Toprak Can Mutlukan, 4.Mehmet Utkan Topaloğlu, 5.Bilgesu Şeker, 6.Doruk Efe Türkol, 7.Sudenaz Yalçın, 8.Âlim Korkmaz, 9.Emre İsa Karaburun ve 10.Yağmur Nazire Önel.

Cumhuriyet Kupası Açık Kategorisi Sıralaması

1.Ali Nadi Ozan Ediz, 2.Hakan Turgut, 3.Mert Birol Öner, 4.Kamil Keskin, 5. Erkin Altunay, 6.Deniz Şinasi Portakaldalı, 7.Gökalp Ergun, 8.Öner Bilge, 9.Ali Demirbaş ve 10.Burak Sercan Gezer.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X