Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Yöneticilerinden Milas Vergi Dairesi Müdürü’ne ziyaret

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Yöneticilerinden Milas Vergi Dairesi Müdürü’ne ziyaret
Bu içerik 431 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) yönetimi, kısa bir süre önce Milas Vergi Dairesi Müdürlüğüne atanarak göreve başlayan Mehmet Raci Usta’yı ziyaret ederek kutladı ve yeni görevinde başarılar dilediler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hayati Çorbacı, Soner Çamlıbelen ve Ömer Eliş; kısa bir süre önce Milas Vergi Dairesi Müdürlüğüne atanan Mehmet Raci Usta’yı ziyaret ettiler.

Bir süre önce tayini çıkarak Milas’tan ayrılan Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan’ın yerine atanan Mehmet Raci Usta, Milas’a Mudanya’dan geldiğini belirterek Milas’ı gelir gelmez çok sevdiğini söyledi. Daha önce 18 yıl İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığında çalıştığını, sonra bir yıl Ağrı Defterdarlığında Gelir Müdürlüğü, ardından 5 yıl Bursa Vergi Dairesi Müdürlüğünde çalıştığını anlattı. Son olarak bir buçuk yıl Mudanya Vergi Dairesi Müdürlüğü yaptığını belirten Mehmet Raci Usta, Milas’ın önemli bir zeytincilik merkezi olduğunun ilçeye gelir gelmez anlaşıldığını ve gelir gelmez Milas’ı sevdiğini söyledi. Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Milaslı vergi mükelleflerine de her konuda yardımcı olmak için gayret edeceklerini sözlerine ekledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta’ya Milas ekonomisi hakkında bilgi vererek, “Milas’ta 10 milyon zeytin ağacı var. Zeytinin bol olduğu yıllarda 18 bin ton dolayında zeytinyağı elde ediliyor. Biz zeytinyağımıza coğrafi işaret alarak değerine değer kattık. Ayrıca Türkiye’nin levrek ve çipura türlerinde kültür balığı üretiminin yüzde 68’i Milas’ta elde ediliyor ve bunun yaklaşık yüzde 70’i ihraç ediliyor. Dünyadaki çam balı üretiminin de yaklaşık üçte biri Milas’ta üretiliyor. Böyle canlı bir ekonomimiz var. Bizim amacımız bu ekonomiyi markalaştırarak, üretim kalitesini arttırarak daha da üst seviyelere taşımak. Milas OSB’de altyapı çalışmaları sürüyor. 8 / 9 ay içinde sanayi parsellerini hak sahiplerine teslim etme aşamasına geleceğiz. OSB faaliyete geçtiğinde yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlanacak” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X