Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İlk Olağan Genel Kurulu yapıldı

Adem KANKAYNAR -

İlk Olağan Genel Kurulu yapıldı
Bu içerik 954 kez okundu.

İlçemizde, geçtiğimiz aylarda kurulan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği ilk olağan genel kurul toplantısını büyük bir katılımla dernek binasında gerçekleştirdi…

Genel kurul, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

Divan Başkanlığına Mehmet Çayırlı, başkan yardımcılığına ise Kasım Özkan seçilirken, kâtip üyeliğe ise Kübra Göktaş getirildi.

Divan başkanı tarafından gündemin okunmasıyla başlayan genel kurulda kısa bir açıklama yapan dernek kurucu başkanı Erkan Turgut, kuruluşun ardından bugüne kadar geçen sürede bir yandan derneğin tüm yönleriyle teşekkül etmesine çaba harcanırken, bir yandan da farklı zamanlarda birçok etkinliğe imza atıldığına dikkat çekerek, “Yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm dernek üyelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Yeni dönemde derneğimizin adını ve faaliyetlerini daha geniş kitlelere duyurmak, faaliyetlerimizi tüm Milaslı hemşehrilerimiz başta olmak üzere bütün Muğla bölgesindeki dostlarımızla birlikte yapmak en önemli görevimiz olmalı. Bu derneğin çatısı altında bir gün tüm Yörükleri toplamak, birlik ve beraberlik içerisinde asırlardır süregelen ve bir yaşam biçimi olan kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak birincil görevimiz ve hedefimiz olmalıdır. Yeni yönetim bu hedeflere ulaşmak için çalışacaktır” dedi.

Yapılan bu açıklamanın ardından organ seçimlerine geçildi.

Seçimler sonucunda Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Erkan Turgut, Özay Gezgin, Can Helvacıoğlu, Ahmet Karabıyık, Mehmet Yılmaz, Hidayet Kabaçam, Pembe Sarı ve Ayşe Tavaslı.

Yedek Yönetim Kurulu ise; Murat Ataklı, Ali Çulfaoğlu, Ahmet Yanıkoğlu, Mehmet Karabıyık, Hörü Baş, Ali Turhan, Mehmet Buran, Cennet Özmert ve Fatma Aydın’dan oluştu.

Derneğin Denetim Kurulu asil üyeliklerine, Kasım Özkan, Mehmet Günlük ve Bülent Sevinç, Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine ise; Arif Kocabaş, Kübra Göktaş ve İsmail Gökbel seçildiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X