Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Tapu Müdürlüğü’nde işlemler ‘çok ağır’ yürüyor …

ÖNDER Haber

Milas Tapu Müdürlüğü’nde işlemler ‘çok ağır’ yürüyor …
Bu içerik 1347 kez okundu.

Milas Tapu Müdürlüğü’nde, özellikle intikal işlemlerinde büyük sıkıntı yaşayan vatandaşların, bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını istedikleri bildirildi.

Bazı vatandaşlar, 1 yıl geçmesine rağmen, yapmış oldukları intikal başvurularında hiçbir ilerleme olmadığına dikkat çekip Milas Tapu Müdürlüğü’ndeki eleman sıkıntısını ve buna bağlı olarak en basit bir satış işleminin bile şu anda 10 - 15 günü bulduğunu dile getirerek, “Bazen intikal işlemleri bitmeden vefat eden mirasçılar oluyor. Bu da büyük bir sıkıntı oluşturmaktadır. İntikal işlemlerinin bir an önce hızlandırılmasını istiyoruz. Bu konuda yetkili kişilerin müdahale etmesini bekliyoruz. İntikal işlemleri bu kadar zor mu? Milletler uzaya çıkarken bizler halâ intikal işlemlerini çözemiyoruz. Yazıktır, günahtır. Yeter artık, çözüm üretilmesini ve çözüm bulunmasını istiyoruz. Milas Tapu Müdürlüğü’ndeki memurlar özveri ile işlerini yapıyorlar ama, memur yetersizliğinden onların da iş kapasitesi bellidir. Bölgenin en fazla işlem yapan Milas Tapu Müdürlüğü’ne yeni memurların atanması gerekiyor. Tapu Genel Müdürlüğü’nün Milas Tapu Müdürlüğü’ne sahip çıkmasını bekliyoruz. Muğla Valiliği, Muğla Milletvekilleri ve Milas Kaymakamlığının sıkıntıların giderilmesi konusunda hassasiyet göstermelerini ve konuya çözüm bulmalarını istiyoruz. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” dediler.

Konuya dikkat çeken Milaslı emlakçılar ise, Milas Tapu Müdürlüğündeki intikal ve satış işlemlerinde vatandaşların büyük mağduriyetler yaşadığını yineleyerek, “Milas Tapu Müdürlüğü’nde en basit alım satım işlerinin yapılabilmesi yaklaşık 10 - 15 günü bulurken, tapu intikal işlemlerinin yapılması ise bir yılı aşmaktadır. Milas Tapu Müdürlüğü’ne alım, satım ve tescil işlemlerinin aylarca yapılamaması vatandaşı adeta isyan noktasına getirmektedir” diyor.

(* Ümit KESKİN’in haberinden yararlanılmıştır.)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X