Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yağmurun azizliğine uğradık!..

Adem KANKAYNAR

Yağmurun azizliğine uğradık!..
Bu içerik 872 kez okundu.

Önceki gün Meteoroloji tarafından şiddetli sağanak yağış uyarısına rağmen Milaslıların bu uyarıya pek de aldırış etmediği, yağan yağmurla birlikte ortaya çıktı… Kentin birçok noktasında yağış nedeniyle su birikintileri ve bazı yollarda çökme meydana gelirken, belediye ekipleri hasar gören noktalarda düzeltme çalışmaları yaptılar…

İlçemizde de uzun zamandır beklenen yağmur nihayet dün geldi fakat, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine birçok sorunu da beraberinde getirdi. Koku nedeniyle yaz aylarında üstleri kapatılan mazgalların zamanında açılmaması nedeniyle yollarda su birikmeleri oldu. Şiddetli sağanak yağmurla birlikte kentin birçok caddesindeki araç sürücüleri ve yayalar, su birikintileri yüzünden zor anlar yaşarken, başta Aydınlıkevler Mahallesi Erdal Çerçi Caddesi (Akkent-Hastane yolu) ve Burgaz Mahallesi Boğazkent Sitesi’nin çevresindeki ulaşım yolunun bir bölümü, yağış nedeniyle çöktü.

Bazı araçlar çöken kısımda kısa süre mahsur kalırken, Milas Belediyesi ve MUSKİ’ye bağlı ekipler çöken kısmı kısa sürede kapatarak, yolun yeniden trafiğe açılmasını sağladılar.

Sandalyeden köprü yaptılar!..

Yağışla birlikte Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’nde ‘su baskını’ meydana gelirken, en ilginç görüntü Milas Şehir Parkı’ndan geldi.

Parkın içindeki kahvehaneye sığınmak isteyen bazı vatandaşlar, su birikintileri nedeniyle adeta küçük bir gölü andıran parkın içinden kahvehaneye, sandalyelerden köprü yaparak ulaştılar.

Trafik sıkıştı, ulaşım aksadı…

Yağışların ardından cadde ve sokaklarda yaya olarak yürüyenler zor anlar yaşarken, şemsiye almadan sokağa çıkanlar, tam anlamıyla ‘bin pişman’ oldular.

Öte yandan yağış nedeniyle trafikte ve ulaşımda da bazı aksamalar meydana geldi ...

Bugün öğleden sonra bölgeyi terk edecek

Şiddetli yağış bugün öğleden sonra bölgemizi terk edecek ....

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X