Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Okul önleri ve internet kafelerde şok denetim!

Adem KANKAYNAR

Okul önleri ve internet kafelerde şok denetim!
Bu içerik 1193 kez okundu.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ekipleri, ilçemizdeki liselerle internet kafelere yönelik ani bir denetim yaptı. Özellikle lise önlerinde bekleyen/dolaşan kişiler üzerinde GBT sorgulaması yapan ekipler, internet kafelerde de kimlik yoklaması ve program denetimi yaptı.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, yeni eğitim-öğretim yılı başlangıcında alınan önlemler kapsamında uygulama yapılırken, yapılan denetimlerin tüm ülke genelinde eş zamanlı olduğu belirtildi.

İlçe merkezindeki tüm liseler, parklar ve internet kafelerde yapılan denetimlerde, özellikle liselerin önünde bekleyen/dolaşan kişilerin GBT sorgulamasının yapılması dikkat çekti. Öte yandan yine ilçe merkezindeki birçok internet kafeler de denetlenerek, kafelerde bulunanların kimlik sorgulamaları yapılarak bilgisayarlardaki programlar incelendi.

Denetimler aralıksız devam edecek …

Konuya ilişkin olarak Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıllarda rutin bir şekilde yapılan denetimlerin bu yıl daha farklı bir kapsamda ele alınarak, okul önlerindeki güvenlik tedbirlerinin arttırılacağı belirtildi. Özellikle okul çevrelerinde amaçsız bir şekilde bekleyen kişilerle, farklı amaçlar için okul önlerine adeta ‘kamp kurmuş’ kişilere izin verilmeyeceği, gençlerimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde okula girip-çıkmalarına engel teşkil edecek olaylara fırsat tanınmayacağı vurgulandı.

Öğrencilere uyarı …

Öte yandan güvenlik görevlileri, parklarda ve okul önlerinde rastladığı öğrencilerle kısa süreli görüşmeler yaparak, ders saatinde neden dışarıda olduklarını sordular. Öğrencilere, özellikle tanımadıkları, şüpheli olarak gördükleri kişi ya da durumlar karşısında mutlaka 155 ihbar hattını aramaları konusunda telkinlerde bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X