Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesi 145 milyon TL

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU -

Milas Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesi 145 milyon TL
Bu içerik 489 kez okundu.

Milas Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumunu tamamladı. Oturum sonunda Milas Belediyesi’nin 2018 yılı  bütçesi 145 milyon olarak belirlendi.

25 Ekim Çarşamba günü saat 10’da, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda yapılan ve Belediye Meclis Üyeleri Levent Akyer, Mehmet Öztaş, Zeliha Arpazlı, İlknur Öner, Hayri Balcı, Melih Aslangiray ve Ejder Üstek’in katılmadıkları oturumun açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Meclis Üyesi Zeliha Arpazlı’nın İstanbul’da geçen yıl yaşanan patlamada yaralanan ve tedavisi süren yeğeninin vefat ettiğini söyleyerek baş sağlığı diledi.

Ekim ayı  meclisinin ikinci oturumunda; Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, 2018 Performans Raporu, 2018 yılı Bütçe Kararnamesi, 2018 yılı Gider Bütçesi, 2018 yılı Gelir Bütçesi, 2018 yılı Bütçesine ait Finansmanın Ekonomik sınıflandırılması, 2018 yılına ait ayrıntılı harcama programı ve Finans programı ile 2018 yılı içinde hizmet karşılığı alınacak ücret tarifeleri görüşüldü.

Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Şeref Çağırkan tarafından tek tek okunan raporlar, -bir rapor dışında- Meclis Üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. 2018 yılı içinde alınacak ücret tarifelerinin Meclis üyelerine dağıtılmadığını belirten Hürol Önder ise bu rapora ret oyu verdi.

Ekim ayı Meclis ikinci oturumu sonunda Milas Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesinin 145 milyon TL olmasına ve Hizmet karşılığı alınacak ücretlerin de geçen yıla göre % 10 oranında arttırılmasına karar verildi.

Oturum, dilek ve temennilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X