Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yatağanlı Okçular ‘Spor Saati’ndeydi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Yatağanlı Okçular ‘Spor Saati’ndeydi
Bu içerik 524 kez okundu.

Gazetemiz Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın Radyo Gözlem’de hazırlayıp sunduğu Spor Saati programının 25 Ekim Çarşamba günkü konukları Yatağanspor Kulübü’nün Okçuluk Sporcuları oldular.

Yatağanspor Kulübü Okçuluk Antrenörü ve Bencik Köyü Aile Hekimi Dr. Ejder Sözen, kulübün Altın madalyalı sporcularından Emircan Haney ve geleceğin yıldız okçularından Gülçin Balık’ın yer aldıkları Spor Saati’nde Muğla’da Okçuluk sporu ile ilgili ayrıntılı bilgiler Spor Saati dinleyicileri ile paylaşıldı.

 

Dünya Şampiyonu oldu

Programda, 2 - 8 Ekim tarihlerinde Milli Takım formasını Arjantin’de giyen Yatağanspor Kulübü Okçuluk sporcularından Emircan Haney’in, takım arkadaşı İstanbullu Dilara Sevindik ile elde ettikleri Makaralı Yay Yıldızlar Takım Yarışmasındaki Dünya Şampiyonluğunun öyküsü de anlatıldı.

Milli Takım formasını giymenin kendisine çok büyük bir onur verdiğini belirten genç sporcu Emircan Haney, “Türkiye’ye altın madalya ile dönmek hayatımın en güzel anısı oldu” diyerek Dünya Şampiyonasında yaşadığı dakikaların unutulmaz olduğunu söyledi.

 

Sporcularını kutladı

Okçuluk sporunun Muğla’nın Yatağan ilçesi Bencik Köyü’nde başlaması ve bu sporun gelişimi, tanınması ve sevilmesi ile ilgili çalışmalarını anlatan Yatağanspor Kulübü Okçuluk Antrenörü ve Bencik Köyü Aile Hekimi Dr. Ejder Sözen, başlangıçta hiç kimsenin önemsemediği ve desteklemediği bir spor dalında yılmadan yorulmadan verdiği çalışmanın, emeğin karşılığını yurt içinde kazanılan birçok birincilik ve derecelerle aldıktan sonra Dünya Şampiyonu olunmasının asla tesadüfi bir başarı olmadığını belirterek, “Yatağan’da Muğla’da Okçuluk sporunun adını başarıyla duyuran tüm sporcularımı kutluyorum” dedi.

Okçuluk sporunun diğer spor dallarından çok farkı olmadığını da vurgulayan Dr. Ejder Sözen, Okçuluk antrenmanlarında güvenlik adına gereken her tedbirin alındığını belirtti.

Okçuluk sporuna destek verenlere teşekkür eden Sözen, önümüzdeki dönemlerde bu sporun temsilcileri olan sporcularla daha çok güzel başarılar yakalayacaklarını sözlerine ekledi.

 

Geleceğin Yıldız Sporcusu

25 Ekim Çarşamba günü Radyo Gözlem Spor Saati’nde konuk olarak yer alan Yatağanspor Kulübünün Yıldız Okçularından 14 yaşındaki Gülçin Balık ise, hayallerinde Milli Takım formasını giymek olduğunu belirterek, bu hedef doğrultusunda durmadan çalıştığını vurguladı.

Milas Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi birinci sınıfta okuyan geleceğin yıldız sporcularından Gülçin Balık, okul arkadaşlarına, öğretmenlerine ve okul idaresi ile kendisine her zaman destek olan ailesi ve antrenörü Dr. Ejder Sözen’e teşekkür ederek, genç sporculara başarıya giden yolda çok çalışmalarının önemli olduğu mesajını verdi.

 

Teşekkür ettiler

Radyo Gözlem Spor Saati konukları Yatağanspor Kulübü Okçuluk Sporcuları, Dünya Şampiyonu Emircan Haney, geleceğin yıldız sporcularından Gülçin Balık ve Okçuluk sporunu yoktan var ederek Muğla, Yatağan ve Bencik adını dünya çapında duyuran, bu sporun ilimizdeki temellerini atan Antrenör Dr. Ejder Sözen, Milas Radyo Gözlem Çalışanlarına ve Spor Saati Sunucusu Hüseyin Açar’a kendilerini tanıtma ve Okçuluk sporunun anlatma şansı ve fırsatı verdikleri için teşekkür ederek programa veda ettiler ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X