Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Çöllüoğlu Han’da moda rüzgârı esti

Adem KANKAYNAR -

Çöllüoğlu Han’da moda rüzgârı esti
Bu içerik 1615 kez okundu.

Hindistan’ın en büyük seyahat acenteleri birliği TAFİ üyelerinin, 2 yılda bir gerçekleştirdiği kongre bu sene 26 - 31 Ekim 2017 tarihleri arasında Dalaman’da yapılacak. Kongre için ilimize gelen 600 kişilik Hintli konuklardan 120 kişilik bir grup ise ilçemize gelerek bir dizi kültür etkinliklerine katıldı. Kültür gezisinin son durağı Çöllüoğlu Han’da konuklara yöresel lezzetler ikram edilirken, sunulan defile ise göz kamaştırdı…

Dalaman’da 26 - 31 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan kongre için gelen 600 kişilik Hindistan Seyahat Acenteleri Birliği TAFİ üyelerinden yaklaşık 120 kişilik bir grup, ilçemize gelerek, Milas’ın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanıştı.

Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Milas Turizm Müdürlüğü tarafından havalimanında karşılanan konuklar, önce Atapark’ta düzenlenen törene katıldılar. Burada halk oyunları gösterileriyle karşılanan konuklar, Milaslılardan yoğun ilgi gördü. Hintli konuklar daha sonra Gümüşkesen Anıtı, Baltalı Kapı ve Uzunyuva (Hekatomnos) Anıt Mezar ve Kutsal Alanı gezdiler.

Yöresel lezzetler ve defile …

TAFİ - DOKTOB işbirliğiyle bu yıl kongrelerini yapmak üzere Dalaman’a gelen Hintli konukların bir bölümünün geldiği ilçemizde, Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi ve İlçe Turizm Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen kültür gezisi kapsamında, ilçemizin tarihi mekânlarından biri olan Çöllüoğlu Han’da yöresel lezzetler ikram edilirken, Milas Halk Eğitimi Merkezi öncülüğünde ve koreografisi Nadiye Uslu tarafından hazırlanıp bir grup öğrenci tarafından sunulan defile, hem Hintli konuklar, hem de etkinliği izleyen Milaslılar tarafından ilgi ve beğeniyle izlendi.

Özellikle Hintli konuklar, tüm defileyi cep telefonlarıyla kayda alırken, defilenin ardından manken kızlarla fotoğraf çektirmek için yarıştılar.

Bir günlük kültür gezisi kapsamında ilçemize gelen Hintli konuklar ilçemizdeki ziyaret programının ardından Marmaris’e döndüler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X