Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İmam Hatip Okulları 93 yaşında…

Adem KANKAYNAR -

İmam Hatip Okulları 93 yaşında…
Bu içerik 971 kez okundu.

İmam Hatip Okulları’nın kuruluş yıldönümü, ilçemizde de düzenlenen bir törenle kutlanırken, etkinliğin sonunda aşure ikramında bulunuldu.

Kuruluş yıldönümü kutlama etkinliği, Şehit Murat İnci İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenirken programa; Milas Kaymakamı Eren Arslan, kaymakam adayı Erinç Demir, Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç Dr. Mehmet Günlük, DHMİ Başmüdürü Kemal Daştan, okul müdürleri, bazı AKP ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve bazı mahalle muhtarları katıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Şehit Murat İnci İmam-Hatip Lisesi Müdürü Ercan Çatak yaptı.

Okul Müdürü Çatak, İmam Hatip okullarının Türkiye’deki kuruluş tarihi ve gelişim sürecini anlatırken, son yıllarda İmam Hatip Okullarından mezun olan öğrencilerin TEOG ve ÖSS sınavlarında daha başarılı sonuçlar aldığına dikkat çekti.

Okul Müdürü Ercan Çatak; “Bugün Türkiye’deki tüm İmam Liselerinin içerisinde 3 tane spor lisesi var ve bunlardan biri de bizim ilçemizdedir” diyerek, Şehit Murat İnci İmam-Hatip Lisesi hakkında bilgi verdi.

Recep Tayyip Erdoğan!..

Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Emine Kara tarafından sunumu yapılan programda ilahi okuması için ismi okunan bir öğrenci, salonda önce şaşkınlığa, ardından da tebessüme neden oldu. Anons edilen öğrencinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dı ve okuduğu ilahinin sonunda yoğun bir alkış alırken, sonrasında İlçe Başkanı Akyer başta olmak üzere birçok konuk tarafından öğrenciye özel bir ilgi gösterildi.

İmam Hatip okullarının kuruluş yıldönümü etkinliği, aşure ikramı ve ardından İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru tarafından yapılan dua ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X