Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Servis sağlayıcı firma yetkilileri ve servis şoförlerine anlatıldı

Adem KANKAYNAR -

Servis sağlayıcı firma yetkilileri ve servis şoförlerine anlatıldı
Bu içerik 689 kez okundu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde; Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Zabıta tarafından okul müdürlerine ve servis sağlayıcılarına, ‘Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nde değişen maddeler anlatıldı.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Akın Coşkun başkanlığındaki toplantıya; Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Trafik Polisi Hüseyin Aydın, İlçe Jandarma Trafik Birimi Komutanı Kıdemli Başçavuş Ramazan Aytepe ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde görevli Milas Zabıta Trafik Komiseri Emrah Gökbel, ilçemiz genelindeki devlet ve özel okulların müdürleri, servis sağlayıcı firma yetkilileri ve servis şoförleri katıldı.

Toplantıya başkanlık eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, ‘Okul Servis Araçları Yönetmeliği’ndeki bazı maddelerde değişiklik yapıldığını belirterek; “Değişen bu maddeleri bugün sizlerle paylaşacağız. Toplantı iki bölüm halinde yapılacak. İlk bölümde değişen maddeleri sizlere aktaracağım, ikinci bölümde ise sizlerden bugünkü konuya ilişkin veya taşıma eğitim sistemiyle ilgili karşılaştığınız sorunlar ya da genel manada soracağınız soruları yanıtlayacağız” diyerek, yönetmelikte yapılan değişiklikleri anlattı.

Okul servis araçlarında 30 Eylül 2018 tarihine kadar yapılması zorunlu değişiklikleri belirten Şube Müdürü Coşkun; “Bu değişiklikleri gelecek yıl 30 Eylül tarihine kadar yapmanız gerekiyor. Bu eksikliklerin giderildiği araçlar, tarafımızdan açılacak ihaleye girebilecekler. Aksi halde ihaleyi girme şansınız olmayacak. Önünüzde daha bir yıllık süre var. Son günü beklemeden bir an önce sizden istenenleri yapmanız daha doğru olacaktır” dedi.

Değişen maddeler ise; araçlardaki Emniyet Kemeri, Araç İçi Kamera Sistemi, Yolcuya Duyarlı Sensörlü Koltuklar olarak belirtilirken, eğitim öğretim döneminin başından itibaren üzerinde ısrarla durulan Öğrenci Listesi, Sürücü Tanıtım Kartı, Sürücünün Kılık Kıyafeti, Sürücünün öğrencilere davranış şekli gibi konular yeniden ele alınarak, kurallara uyulması konusunda şoförler bir kaz daha uyarıldı …

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X