Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Bodrum Havalimanı, yeni turizm sezonuna şimdiden hazırlanıyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Bodrum Havalimanı, yeni turizm sezonuna şimdiden hazırlanıyor
Bu içerik 507 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) yöneticilerinin ziyaret ettiği DHMİ Milas Bodrum Havalimanı yetkilileri, gelecek turizm sezonunun Milas ve Bodrum yöresi için çok iyi geçeceğini belirterek, artacak uçak trafiğine yönelik şimdiden hazırlıklara başladıklarını dile getirdiler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen, DHMİ Milas Bodrum Havalimanı Başmüdür Yardımcısı Hasan Tosun’a bir nezaket ziyaretinde bulunarak, Milas Bodrum Havalimanı’ndan, başta balık olmak üzere Milas ürünlerinin ihracatını sağlayacak bir düzenleme yapılması gerektiğini ifade ettiler.

MİTSO kayıtlarına göre Milas’ın 2016 yılında yaklaşık 60 ülkeye 38 bin 501 ton balık ihraç ettiğini belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, havalimanından Milas ürünlerinin ihracını kolaylaştıracak düzenlemenin yapılması halinde balık ihracatının daha da artacağını belirterek, “Milas’tan havayolu ile yapılacak taze balık ihracatı, yöremize döviz girdisini daha arttıracaktır” dedi.

Öte yandan MİTSO yöneticileri, Milas Bodrum Havalimanı’nın yöremiz turizmine olan etkileri hakkında da bilgi edinmek üzere DHMİ Milas Bodrum Havalimanı Başmüdür Yardımcısı Hasan Tosun’a çeşitli sorular yönelttiler. MİTSO yöneticilerinin sorularını yanıtlayan Hasan Tosun, gelecek yıl için havalimanına inecek uçak sayısında artış beklediklerine dikkat çekerek, artacak uçak trafiğini karşılayabilmek için çalışmalara şimdiden başladıklarını ifade etti.

Hasan Tosun, gelecek sezon için özellikle İngiliz turist sayısında çok büyük artışlar beklediklerini belirterek, “Biz de tüm hazırlıklarımızı şimdiden başlattık ve artacak turist sayısına göre altyapı hazırlıklarını sürdürüyoruz. Uçak pistlerinin yenilenmesi, uçak park alanının arttırılması ve helikopter pisti yapılması gibi çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X