Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yenilen İlkyaz Spor Salonu Hizmete Sunuldu

Adem KANKAYNAR

Yenilen İlkyaz Spor Salonu Hizmete Sunuldu
Bu içerik 959 kez okundu.

Dr. Mete Ersoy Ortaokulu İlkyaz Spor Salonu, yenilenen haliyle öğrencilerin yararlanması adına hizmete açıldı. Törende konuşan, bir süredir ilçemizde bulunan Kaymakam Adayı Erinç Demir; “Spora eğilimli bir devlet asla yorulmaz. Sporsuz bir millet ise gerilemeye mahkûmdur. Bizler, toplumun tüm katmanları; siyasetçisinden bürokratına, esnafından işçisine kadar büyük ve güçlü bir Türkiye için; dinamik, çalışkan, ahlaklı ve güvenilir bir nesil yetiştirmek zorundayız” dedi.

 

Yenilenen spor salonunun açılış törenine; Kaymakam Adayı Erinç Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Coşkun Demir, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, STK temsilcileri, oda başkanları, okul müdürleri ve veliler katıldı.

Okul Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu, göreve geldiklerinde bir acil eylem planı hazırladıklarını ve bu planın içerisinde spor salonun ilk sırada yer aldığını belirterek, spor salonunda yapılan tadilatları anlatarak; “5 aylık süreçte spor salonumuzda yapılan yenileme çalışmalarına katkıda bulunan hayırseverimiz Sayın Aytekin Tomay başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dr. Mete Ersoy Ortaokulu İlkyaz Spor Salonu’nun açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, bu gibi tesislerle amaçlarının, öğrencilere bireysel yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkânı sunmak ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmelerinin sağlanmak olduğuna vurgu yaparak;

“Spor yapan öğrencilerimiz ruhen ve bedenen zinde kalacak; ilgi alanlarına uygun sportif faaliyetlere yönlenerek kötü alışkanlıklardan da uzak kalabileceklerdir. Spor onları bedenen sağlıklı kılmanın yanında, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu güçlü bireyler olmalarını sağlayacaktır.

Biliyoruz ki eğitim sadece akademik başarı demek değildir. Ülkemizi pek çok branşta temsil edecek başarılı sporculara her zaman ihtiyacımız var. Bu sebeple devletimiz de ülkemizin her köşesine yeni spor tesisleri kurmaya ve mevcut tesisleri yenilemeye devam etmektedir. Ancak elbette ki tüm okullarımıza kadar yetişmek mümkün olmamaktadır. Bu nokta da bugün buradaki salonumuzun yenilenmesine katkı sağlayan hayırseverlerimiz gibi destekçilerimize ihtiyaç duyuyoruz. Huzurlarınızda bu yenileme çalışmasına destek olan hayırseverlerimiz Aytekin Tomay, Esan Eczacıbaşı A.Ş., Milas Ziraat Odası Başkanı Sayın İsmail Atıcı’ya bir kez daha teşekkür ediyor, bu salonda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle “zeki, çevik ve ahlaklı” sporcular yetişmesini temenni ediyorum” dedi.

İlçe Müdürü Bal’ın ardından söz alan Kaymakam adayı Erinç Demir ise şunları söyledi:

“Spora eğilimli bir devlet asla yorulmaz. Sporsuz bir millet ise gerilemeye mahkûmdur. Bizler, toplumun tüm katmanları; siyasetçisinden bürokratına, esnafından işçisine kadar büyük ve güçlü bir Türkiye için; dinamik, çalışkan, ahlaklı ve güvenilir bir nesil yetiştirmek zorundayız. Bu amacımızı gerçekleştirmenin en büyük araçlarından biri de düzgün sağlıklı ve modern koşullarda yapılmış spor merkezleri ile güvenilir, başarılı ve ahlaklı spor eğitmenleridir. Sağlıklı koşullarda düzenlenen spor merkezleri çocuklarımızın spora olan ilgisini arttırmakta ve bu ilgi hasebiyle çocuklarımız; daha dinamik, daha güçlü ve daha disiplinli bireyler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Ancak güçlü ve disiplinli olmak muasır medeniyete ulaşmada, büyük bir devlet olma idealinde tek başına yeterli olmamaktadır. Bununla birlikte kazanmak için; fiziksel ve zihinsel tüm fedakârlığı yapan ancak bu uğurda hiçbir hileye ve şiddete bulaşmayan kaybettiğinde ise bunun bir spor olduğu duygusunu unutmayan, centilmen, saygılı bir nesil ile birlikte hedeflerimize ulaşabiliriz. Kuşkusuz bu olgu siz saygıdeğer öğretmenlerimizin gayretleriyle yeşerecektir. Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyor ki “İnsanoğlu öldüğü zaman amel defteri kapanır. Yalnız üç kişinin amel defteri kapanmaz: Hayır işleyenlerin, hayırlı evlat yetiştirenlerin, faydalı ilim bırakanların. Değerli protokol üyeleri, kıymetli misafirler, Bu açılışa katılımınızdan dolayı tekrardan teşekkür eder, sizlerin huzurunda bu eserde emeği geçenlere şükranlarımı sunarım.”

Programda 8/C sınıfı öğrencisi Sudenaz Topus tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti, Nursena Tuna’nın jimnastik gösterisi, halk oyunları gösterisi yer alırken, spor salonunun yenilenme çalışmalarına katkıda bulunanlara plaket ve teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Açılış programı Sakarya Ortaokulu-Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Voleybol müsabakası ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X