Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Saygıyla, özlemle anacağız …

A. Kemal KAŞKAR -

Saygıyla, özlemle anacağız …
Bu içerik 557 kez okundu.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında yarın, ülkemiz ve ilimiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de düzenlenecek anma törenlerinde saygıyla, özlemle anılacak. Anma etkinlikleri, Atatürk Haftası boyunca 14 Kasım Salı gününe dek sürecek ...

Milas Kaymakamlığı’ndan edinilen bilgiye göre, yarın ilçemizdeki ilk tören, Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mustafa Emekli’nin sunumuyla Atapark’ta Atatürk anıtı önünde yapılacak.

Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Filiz Beycur’un yönetiminde yapılacak ve yardımcılığını da aynı okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Hasan Başaran’ın yapacağı çelenk sunma töreni, saat 08.55’te Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayacak.

Çelenk sunumlarının sonrasında, 10 Kasım 1938’de Atatürk’ün yaşamını yitirdiği saatte, yani 9’u 5 geçe, siren ve klakson sesleri eşliğinde başlayıp 2 dakika sürecek olan saygı duruşunda bulunulacak ve ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı, Müzik Öğretmeni Engin Söğüt yönetiminde söylenecek İstiklal Marşıyla, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü İzci Grupları tarafından göndere çekilen bayrağımız, akabinde yarıya indirilip gün batıncaya kadar da öylece kalacak.

 

İlçe İzci Lideri Gülay Mutlu (Merkez İlkokulu Sınıf Öğretmeni) ve Hülya Özbek (Fatih İlkokulu Sınıf Öğretmeni) ile Kulüp Önderi Hatice Bacaksız sorumluluğundaki İzci Öğrenciler, anıt önünde saygı nöbeti tutacaklar.

09:30’da Resim Sergisi açılışı

Anma programında daha sonra, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu girişinde düzenlenen, Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğrafçılık Alan Şefi Hüdai Baş ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları ‘Atatürk’ adlı Resim Sergisi saat 09:30’da açılacak.

10’da Belediye Toplantı Salonu’nda

Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sorumluluğunda düzenlenen anma programı, saat 10’dan itibaren Tarih Öğretmeni Pınar Pulel ve Edebiyat Öğretmeni Mustafa Emekli’nin sunumlarıyla Belediye Toplantı Salonu’nda sürecek.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayacak programda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın yapacağı konuşmanın ardından, Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek.

Anma programı, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinin, birlikte ve tek tek seslendirecekleri şarkılarla sürüp Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunacakları Atatürk Oratoryosu ile sona erecek.

Menteşe’de …

Muğla Valiliği’nden verilen bilgiye göre, Menteşe Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09’da, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayacak olan anma programında, saat 09:05’te sirenlerin çalması ile birlikte iki dakikalık saygı duruşu yapılacak. Daha sonra İstiklal Marşımız okunacak ve göndere çekilen bayraklar yarıya indirilecek.

İlimiz merkezindeki anma programı saat 09.30’dan itibaren Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sürdürülecek.

Programın bu bölümünde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Yıldız, “Belgelerle Atatürk” konulu bir konferans verecek. Ardından da, Muğla Turgut Reis Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan

 “Mustafa Kemal Atatürk Oratoryosu” sahnelenecek.

10 Kasım 2017 “Atatürk’e Saygı Gençlik 25. Yol Koşusu”

Yarın, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında Menteşe’de “Atatürk’e Saygı Koşuları” da yapılacak. Yeniköy Meydanı’ndan saat 11:15’te başlatılacak Kadınlar ve Veteranlar yarışlarının ardından saat 11:35’te aynı yerden Erkekler yarışı başlatılacak.  Yarışlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Stadyumu’nda sona erecek.

Yarışların ödül töreni ise saat 12:15’te Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Stadyumu’nda yapılacak.

Sirenlerin Çalınması Hakkında Duyuru

Bu arada, Muğla Valiliği’nden “Sirenlerin Çalınması Hakkında” yapılan açıklamada, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım 2017 günü saat 09:05’te 2 dakika süre ile sarı ikaz (düz siren sesi) çalınacaktır” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X