Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğlalı Kadınlar, Atamızın huzurundaydı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Muğlalı Kadınlar, Atamızın huzurundaydı
Bu içerik 337 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında ilimizin 13 ilçesinden 240 kadın hemşehrimize Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etme fırsatı sağladı. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Anıtkabir ziyareti ile Muğla genelinden kadın hemşehrilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etme fırsatı buldular. Gezide Anıtkabir ziyareti dışında Duatepe ve Sakarya Şehitler Anıtı da ziyaret edildi.

 

“Atamızın huzurunda olduğumuz için mutlu, onsuz olduğumuz için üzgünüz”

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, geziye katılan birçok kadın hemşehrimizin ilk defa şehir dışına çıkarak Ankara’yı ve Anıtkabir’i ziyaret ettiği belirtilirken, gezi sırasında gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.

Bodrum Gürece mahallesinden Ayşe Özsavran, 62 yıllık yaşamında Ankara’ya daha önce hiç gitmediğini belirterek, “Anıtkabir’i görmeyi çok istiyorduk. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu fırsatı bize verdiği için teşekkür ederiz. Hiç gitmediğimiz görmediğimiz yerleri gezdik öğrendik. 62 yaşındayım daha Ankara’ya hiç gelmedim çok isteyerek geldik” dedi.

Milas’tan geziye katılan Şengül Taş adlı yurttaşımız ise, “Televizyonda anlatıyorlar gelip geçiyordu ama görünce daha farklı ve güzel oluyormuş. Burada olmaktan çok mutluyuz. Hiç görmediğimiz yerleri gördük duymadığımız şeyleri duyduk. Çok duygulandık, burada anlatılanları, aklımda kaldığınca kendi köyümde anlatmaya çalışacağım” dedi.

 

“Muğla’nın Ata’sına özlemini, saygı ve minnetini kadınlarımızla Ankara’ya ulaştırdık”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında; ilkeleri, devrimleri, fikirleri ve eserleri ile yaşayan ve sonsuza kadar yaşayacak olan Atatürk’e Muğla’dan “Dünya’da herşey kadının eseridir” dediği kadınlarla saygılarını ve minnetlerini gönderdiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Toplumumuzun temel direği, geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretmenleri ile birlikte en iyi eğitimi veren annelerimiz, yani kadınlarımızdır. Muğlamızın 13 ilçesinden daha önce Anıtkabir’e Ata’sının huzuruna gitmemiş ya da gidememiş kadınlarımızı onlara en büyük değeri veren, ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret etmeleri için Ankara’ya uğurlamıştık. Belki de ilk defa Ata’sına bu kadar yakın olan analarımız, kadınlarımız Muğla’nın Atatürk’e özlemini, ona olan sevgisini, saygısını duaları ve gözyaşları ile ulaştırdılar ve bu yoğun duygularla memleketlerine döndüler. Fikirleri, devrimleri, ilkeleri ve eserleri ile halâ yaşayan, sonsuza kadar da yaşatacağımız, herşeyimizi borçlu olduğumuz Atamızı aramızdan ayrılışının 79. yılında bir kez daha saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X