Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

13 - 21 Kasım tarihleri arasında ücretsiz Kan Şekeri ve Tansiyon ölçümleri yapılacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

13 - 21 Kasım tarihleri arasında ücretsiz Kan Şekeri ve Tansiyon ölçümleri yapılacak
Bu içerik 509 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri tarafından, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Şeker Hastalığına yönelik farkındalık oluşturulması amacıyla tüm ilçelerde kan şekeri ve tansiyon ölçümü yapılacağı bildirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri tarafından tüm ilçe merkezleri ile nüfus yoğunluğu olan kırsal mahallelerde kan şekeri ve tansiyon ölçümleri yapılacak.

13 Kasım Pazartesi günü başlatılacak olan şeker ölçümleri, 24 Kasım Cuma gününe kadar 2 hafta boyunca devam edecek. Kan şeker ölçümleri 09.30 ile 12.00 saatleri arasında yapılacak.

Ücretsiz olarak yapılacak kan şeker ölçüm ve tansiyon ölçüm hizmetinin yarın ilçemiz Salı Pazar yeri (Zabıta Kontrol Noktası) önünde, 15 Kasım’da Ören Mahallesi Pazar yeri girişinde, 16 Kasım’da Güllük Mahallesi Pazar yeri girişinde, 17 Kasım’da Bafa Mahallesi Eski Belediye Binası önünde, 21 Kasım’da Selimiye Mahallesi Eski Belediye Binası önünde, 23 Kasım’da da Beçin Mahallesi Pazar yeri girişinde yapılacağı bildirildi.

Ayrıca ölçümler sonunda kan şekeri ve tansiyon yüksekliği tespit edilen vatandaşlar, ileri tetkik ve tedavi için ilgili kurumlara yönlendirilecek ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X