Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Minik öğrencilere saksı çiçeği hediye edildi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Minik öğrencilere saksı çiçeği hediye edildi
Bu içerik 624 kez okundu.

Havva Ersoy Anaokulu’nun Bilginler Sınıfı öğrencileri, anaokulu tarafından düzenlenen gezi kapsamında Milas Belediyesi’ne ait serayı gezdi. Minik öğrenciler, burada yetişen çiçekleri yakından görme şansı yakalarken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarından da bilgi aldılar.

Okul bünyesinde düzenledikleri “Aile Katılım Günleri” çerçevesinde her ay bir öğrencinin ailesi tarafından bu tür organizasyonlarla bir araya gelen minik öğrencilere Sera alanında çiçek yetiştirilmesi hakkında bilgi verilerek, evlerinde bakmaları için saksı içinde çiçek hediye edildi.

Havva Ersoy Anaokulu’nda eğitim gören 24 minik öğrenciyle Milas Belediyesi Sera alanında bir araya geldiklerini belirten Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, “Seramız, çevrede bulunan okulların da doğayla bir araya gelmelerine ortam sağlıyor. Çeşitli okullardan gelen öğrencilerimiz burada ağaç ve çiçekler hakkında bilgiler öğreniyor, toprakla haşır neşir olmaları sağlanıyor. Kendilerine hediye edilen çiçekleri evlerine götürerek, onlarda doğaya olan sevginin oluşmasının önünü açıyoruz” dedi.

Günümüzde çocukların apartman dairelerine hapsedildiğine ve bilgisayar ya da televizyon karşısında zaman geçirdiğine dikkat çeken Havva Ersoy Anaokulu Öğretmeni Mutlu Özmen; çocukların bu sebeple doğadan kopuk yetiştiğini belirterek, “Dışarı çıkarıldıklarında ise anne ve babalar çocuklarını alışveriş merkezlerine götürmeyi tercih ediyor. Doğadan kopuk yaşayan çocuklar, çiçek ve bitkilerin nerede ve nasıl yetiştiklerini görüp bilgi sahibi olamıyorlar. Amacımız, doğaya karşı ilgi uyandırmak, çiçek ve bitkilerin yetişme aşamalarını gözlemlemelerini ve kendi çiçeklerine evlerinde bakma imkanı bulmalarını sağlamak” dedi.

Sera alanını gezen minik öğrencilere Milas Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X