Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Gülibrişim Caddesi’nde güller açacak …

Adem KANKAYNAR -

‘Gülibrişim Caddesi’nde güller açacak …
Bu içerik 1041 kez okundu.

İlçemiz Emek Mahallesi Gülibrişim Caddesi’nde başlatılan yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları devam ediyor. Çift şeritli ve kaldırımlarıyla, yapılacak çevre düzenlemesi ve aydınlatmanın ardından yıllardır atıl durumda görünen ve adeta çöplüğü andıran Gülibrişim Caddesi’nde güller açacak.

Yaklaşık 1200 m. uzunluğunda olan Sanayi Sitesi ile Milas Şehir Mezarlığı arasındaki yol, bugünlerde hummalı bir çalışmaya sahne oluyor. Yakın bir tarihte halen inşaat çalışmaları devam eden okulların açılması, yine inşaat çalışmaları süren ‘Yeni Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle daha da hareketlenerek trafik yoğunluğunun artacağı Gülibrişim Caddesi’nin, tamamlanacak çalışma ile bir nebze olsun trafik yoğunluğunu da azaltacağı düşünülüyor.

Çift şeritli ve 9 metre genişliğindeki yolun her iki kenarında 2’şer metre genişliğinde kaldırımlar ve belli aralıklarla ‘araç park’ yerleri de olacak. Yolun, kısa bir süre sonra tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor.

İlk etap yol ve kaldırım, daha sonra çevre düzenlemesi …

Kısa sürede yol ve kaldırım çalışmalarının tamamlanacağını belirten yetkililer, yolun trafiğe açılmasının ardından çevre düzenlemesi ve aydınlatma çalışmalarının başlatılacağını vurgulayarak, yıllardır atıl ve kötü görüntünün yansıdığı Gülibrişim, yeni yüzüyle Milaslılara hizmet edecek.

Dere ve kireç ocakları ortadan kalkacak …

Yıllardır birçok evsel atıkların, inşaat molozları ve daha pek çok atıklarla adeta bir çöplük ve hurdalığa dönüşen cadde, yapılacak düzenleme ile kötü görüntüsünden kurtulacak. Halen dere yatağı gibi görünen kısım, yapılan altyapı çalışmalarıyla kapanırken, bölgedeki kireç ocakları da ilerleyen süreçte bulundukları yerden kaldırılacaklar ...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X