Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Levent Optik’ten futbolculara moral kahvaltısı …

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

‘Levent Optik’ten futbolculara moral kahvaltısı …
Bu içerik 699 kez okundu.

Levent Optik adlı işletmenin sahibi, AKP Milas İlçe Başkanı ve Milas Belediye Meclis Üyesi Levent Akyer, Beçin Gençlik Spor takımına, oynayacakları maç öncesi bir moral kahvaltısı verdi. İlçemizdeki spor tesislerinin eksikliğinin konuşulduğu kahvaltıda, 2019 yılına kadar bu alanda birçok eksikliğin tamamlanarak hizmete gireceğini vurgulayan Akyer; “Gençlerimizi seviyor ve önemsiyorsak onları sanata ve spor alanlarına yöneltmek zorundayız” dedi.

Beçin TKİ Tesisleri’nde geçen Cumartesi günü verilen kahvaltıya; Beçin Gençlik Spor Kulüp Başkanı Erhan Çiftçi, bazı yönetim kurulu üyeleri, futbol takımının teknik heyeti, futbolcular ve basın mensupları katıldı.

 

Antrenman sahası ve kapalı spor salonlarımız yetersiz…

Kendisinin de futbol oynadığını, hakemlik yaptığını ve halen federasyona bağlı resmi gözlemci olduğunu belirten Levent Akyer; “Levent Optik olarak geçmişten bugüne ilçemizdeki amatör spor kulüplerine maddi ve manevi birçok katkıda bulunduk. Bundan sonra da bulunmaya devam edeceğiz. Çünkü gençliği önemsiyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, onlara güzel bir gelecek hazırlamak bizlerin en temel görevidir. Bu nedenle geleceğin büyükleri olan çocuklarımızı spor alanlarına ve sanata yönlendirmeliyiz.

İlçemizdeki spor tesislerinin sayı ve nitelik anlamında yetersiz olduğu bugüne kadar hep söylenegelmiştir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, ilimize bağlı birçok ilçeden çok daha öndeyiz. Buna rağmen yetersiz olduğunu, her şeyden önce bir Belediye Meclis Üyesi olarak ben de kabul ediyorum, ama bildiğiniz gibi Milas Belediyesi tüm ekonomik zorluklara rağmen Avrupa standartlarında bir kapalı spor salonunu ilçemize kazandırdı. Şu anda Milas’taki amatör futbol kulüplerinin en büyük ihtiyacı, özellikle antrenman yapacakları bir sahanın yokluğudur. Mevcut sahamız da, oynanacak maçlar ve tüm kulüplerin antrenman ihtiyacına cevap vermiyor. Mutlaka bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Bu anlamda ciddi bir çalışmanın içindeyiz. Önümüzdeki yılın bütçesine bu alandaki eksikler için ödenek konulması ve bir an önce bir ya da iki tesisin tamamlanarak, 2019 yılında hizmete açılması adına ilimiz milletvekilleriyle temaslarımız devam ediyor. Bu noktada ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerimizin yöneticilerine daha önce yaptığım çağrıyı yinelemek istiyorum. Hep birlikte gidilmesi gereken, ulaşılması gereken kim ya da neresi varsa gidelim. İlçemiz adına, önemsediğimiz ve de çok sevdiğimiz gençlerimiz adına bunu yapalım. Çünkü bu konu siyaset üstü bir konudur. Herkes taşın altına elini koymaktan kaçınmamalıdır” diyerek, amatör spor kulüplerine maddi ve manevi yönden herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Kahvaltı sonrası futbolcularla günün anısına toplu fotoğraf çekilirken, Levent Akyer başlayan yeni sezonda Beçin Gençlik Spor ve tüm spor kulüplerimize başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X