Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yarın, santralde ‘deprem tatbikatı’ yapılacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Yarın, santralde ‘deprem tatbikatı’ yapılacak
Bu içerik 459 kez okundu.

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada¸16 Kasım 2017 Perşembe günü (yarın) Yeniköy Kemerköy Termik Santralinde deprem tatbikatı yapılacağı ve tatbikatın; meydana gelecek 6,5 şiddetindeki depremde yıkılan binalarda yangın çıkması, fueloil tankının çatlaması sonucu etrafa kimyasal madde sızıntısı olması ile harekete geçecek olan ekiplerin, çıkan yangını söndürmesi, yıkık binalardaki yaralıları olay yerinden tahliye etmesi ve hastaneye nakilleri senaryosu ekseninde gerçekleştirileceği bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin imzalı açıklamada, saat 10:30 ‘da başlatılacak olan Acil ve Afet Durum Planı Uygulama Tatbikatına; Milas Kaymakamlığı ile Muğla, Denizli ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri), 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon Ekipleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İtfaiye Sağlık Daire Başkanlığı) , Milas Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Alay Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kızılay, TRACK, Yeniköy-Kemerköy E.Ü. Tic. A.Ş., Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Milas Gürel LÖK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli ve araçları ile katılacakları belirtilerek;

“Muğla İl Sağlık Müdürlüğü olarak Kurum/Kuruluşlar arası koordinasyon ve işbirliğinin arttırılması amacıyla düzenleyeceğimiz bu tür tatbikatlardaki hedefimiz; afet ve olağan dışı durumlarda, tıbbi araç gereçlerle donatılmış profesyonel ekiplerle erken ve etkin müdahale gerçekleştirerek olası can kayıplarını ve sakatlanmayı minimuma indirmektir” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X