Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Muhtarlar Derneği ile Milas Ziraat Odası işbirliği yapıyor

Adem KANKAYNAR -

Milas Muhtarlar Derneği ile Milas Ziraat Odası işbirliği yapıyor
Bu içerik 822 kez okundu.

Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Hacıilyas Mahallesi Muhtarı Mehmet Çoban ve beraberinde bazı mahalle muhtarları, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’yı ziyaret ederek, yıllardır Milas Ovası’nın bazı bölümlerinde meydana gelen su baskınları nedeniyle, ay sonunda gerçekleştirilecek Ankara ziyaretinde ilgili makamlara ulaştırılmak üzere hazırlanacak rapor konusunda görüş alışverişinde bulundular.

 

Oda Başkanı İsmail Atıcı’yı makamında ziyaret eden Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban ve beraberindeki mahalle muhtarları, ay sonunda dernek yönetimi olarak Ankara’ya gideceklerini ve ilçemizin sorunlarından oluşan bir dosyayı ilgili makamlara ulaştıracaklarını belirterek;

“Özellikle kış aylarında her yıl Ovakışlacık, Köşk gibi bazı mahallelerdeki ekili araziler, su baskınları nedeniyle büyük zarar görüyor. Bu zararın önüne geçilebilmek için DSİ tarafından bölgedeki derelerin ıslah edilmesi, dere yatağının bulunmadığı noktalarda ise yeni dere yatağının açılması gerekiyor. Bu konu da, hem DSİ hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni ilgilendiriyor. Ziraat Odası olarak sizin de yıllardır gündeminizde olan bu konuyu bir rapor haline getirerek, taleplerimizi ilgili makamlara iletmek istiyoruz. Bu noktada sizlerden katkı bekliyoruz” dediler.

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı da, konuya tam anlamıyla hâkim olduğunu ve bu konuda benzer çalışmaları bugüne kadar bölge milletvekillerine ilettiğine vurgu yaparak; “Elbette bölgedeki çiftçiler için son derece önemli bir konu ve bir an önce bu soruna bir çözüm bulunması gerekiyor. Oda olarak geçmişte hazırlamış olduğumuz ve çözüm önerilerinin de yer aldığı raporlar elimizde mevcut. Bu raporları sizlerle paylaşabiliriz. Her şeyden önce bölgedeki vatandaşlarımızın da bu konuya duyarlılık göstermesi gerekiyor. Çünkü dere yatağının olmadığı noktalarda yeni dere yatağı açılabilmesi için vatandaşın izni ya da arazinin belli bir kısmının istimlak edilmesi gerekiyor. İşte bu noktada sürecin uzamaması için vatandaşın oluruna ihtiyaç var. Aksi takdirde yıllar sonra yine aynı konuyu konuşur dururuz” dedi.

Ziyarette ilçemizin, özellikle tarımsal faaliyetlerde yaşanan sorunlarının bazıları da konuşularak, hazırlanacak rapor ile birlikte tüm sorunların ilgili makamlara ulaştırılması kararlaştırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X