Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas 4’üncü Zeytin Hasat Şenliği için her şey hazır …

Adem KANKAYNAR -

Milas 4’üncü Zeytin Hasat Şenliği için her şey hazır …
Bu içerik 1691 kez okundu.

Bu yıl 25 - 26 Kasım tarihlerinde 4’üncüsü düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği programına, Kaymakam Eren Arslan başkanlığında toplanan komite tarafından son şekli verildi. Önceki yıllara göre daha dolu dolu bir içerikle düzenlenecek olan şenlik programına Prof. Dr. Canan Karatay’ın katılacak olması da ayrıca dikkat çekiyor …

İki gün sürecek olan şenlikte hiçbir aksaklığın yaşanmaması için dün gerçekleştirilen toplantıda, programın tüm ayrıntıları görüşülerek, alınması gereken tüm önlemler bir kez daha gözden geçirildi.

 

Şenlik Programı

4’üncü Zeytin Hasat Şenliği 25 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Atapark’ta son bulacak yürüyüşün ardından MİFAD (Büyükler) Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin sonrasında, bu kez miniklerden oluşan folklor ekibi sahne alacak.

Açılış konuşmalarının ardından protokol tarafından standlar gezilecek. Öğle yemeğinden sonra Prof. Dr. Canan Karatay’ın konuşmacı olarak katılacağı Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’ndaki söyleşinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Ticaret Borsası ve Zeytin Dostu Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Zeytinyağı Tadım Eğitimi başlatılacak.

Söyleşinin sonrasında, Prof. Karatay’ın da katılımıyla, Menteş yolu üzerindeki Erdoğan Siler’e ait zeytinlikte, zeytin hasadı yapılacak ve peşisıra, Uğur Özen’a ait Özen Zeytinyağı Fabrikası’nda zeytin sıkım işlemi ve fidan dikimi gerçekleştirilecek.

Bu arada Atapark’ta, MSKÜ Milas Meslek Yüksekokulu öğretim üye ve görevlilerince karma ve bireysel sergiler, Efeler Arası Zeytin Yeme Yarışması, Zeytin Kırma Yarışması, Minikler Zeytin Sıkımı işlemi sürerken, ilk günün programı Ada Müzik Konseri ile son bulacak.

 

2. Gün …

26 Kasım 2017 Pazar günü, yani şenliğin ikinci gününde program saat 10.00’da, Üçyol kavşağından Atapark’a kadar yapılacak olan ‘Sağlık Yürüyüşü’ ile başlayacak.

Daha sonra ise, Özge Koleji Resim Atölyesi, Meslek Yüksekokulu T-Shirt Baskı Atölyesi, Özge Koleji Spor Yarışmaları ve Şiir-Kompozisyon-Resim Yarışması ve Sağlık Koşusu Ödül Töreni gerçekleştirilecek.

Saat 14.00’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, ‘Coğrafi İşaret’ konulu panel düzenlenecek. Yrd. Doç. Dr. Figen Çukur tarafından yönetilecek olan panele; Doç. Dr. Renan Tunalıoğlu, İlhan Koçulu ve Yrd. Doç. Dr. Fahri Yemişçioğlu konuşmacı olarak katılacaklar.

Saat 15.00’te ise Kaliteli Zeytinyağı Tanıma Programı, Zeytin Dostu Derneği ve Yazar Yonca Tokbaş tarafından sunulacak.

Saat 15.30’da da, ‘Sınır Tanımayan Şefler Derneği’ üyeleri hünerlerini sergileyecekler. Sınır Tanımayan Şeflerin ardından bu kez Mahalleler Arası Yemek Yarışması yapılırken, program, konser ile sona erecek …

 

‘Mahalleler Arası Yemek Yarışması’ için çağrı …

Zeytin Hasat Şenliği komitesi, bu sene dördüncüsü düzenlenecek Zeytin Hasat Şenliği’nin ikinci gününde yapılacak olan Mahalleler Arası Yemek Yarışması için bu sene bir farklılık yaparak, dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verilmesini kararlaştırdı.

Buna göre birinciye Bulaşık makinası, ikinciye Mini fırın ve üçüncüye ise Küçük ev aletleri verilirken yarışma, mahalleler arası ve bireysel katılımla yapılacak.

Yarışma için yapılan başvurulardan ilk 20’si yarışmaya alınırken, dereceye giren ilk üçün dışındaki tüm katılımcılar birer çeyrek altınla ödüllendirilecekler. Yarışmaya katılım başvuruları ise Milas Kaymakamlığı Turizm Danışma bürosuna yapılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X