Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Artık süt üreticisi, sütünü üretirken de satarken de kazanıyor”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Artık süt üreticisi, sütünü üretirken de satarken de kazanıyor”
Bu içerik 427 kez okundu.

Milas Süt Birliği yöneticileri, ilçemize bağlı Danişment ve Ekindere Mahalleleri’nde ikamet eden süt üreticisiyle bir araya geldi… Süt Toplama Merkezi ve Köy kahvesinde gerçekleşen buluşmada, Birlik yöneticileri yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken, üreticiler de talep ve isteklerini dile getirdiler…

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik İkinci Başkanı Nurettin Pinar, Birlik Genel Müdürü Soner Güney, Birlik Müdürü Ali Akdeniz ve Birlik çalışanları ile birlikte Danişment ve Ekindere mahallelerine ziyaret gerçekleştirdi.

Milas Süt Birliği Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ilk olarak Danişment’te, mahalle merkezinde bulunan Süt Toplama Merkezi önünde süt üreticilerine hitabeden Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik tarafından yapılan çalışma ve yatırımlar hakkında bilgi aktararak, “Kendi tesislerimizde kendi sütümüzü, peynirimizi, yoğurdumuzu, ayranımızı üretmek için girişimlerde bulunuyoruz. Kısa bir süre sonra Selimiye’de, devletimizin % 50 hibe desteğiyle bir ‘Süt Yenileşim Merkezi’ni de hizmete sunacağız. Biz bu merkezi, daha kısa süre içerisinde açmayı düşünüyorduk fakat bazı resmi işler yavaş ilerliyor. Onun için bu süre içerisinde Selimiye’nin ihtiyaç duyduğu bir Süt Toplama Merkezi’ni hizmete sunduk. Selimiye bölgesinin sütü artık burada toplanacak ve yem başta olmak üzere birçok ihtiyacınızı da buradan karşılayabileceksiniz” dedi.

Danişment’teki buluşmanın ardından, beraberinde bulunan yönetici ve çalışanlarla Ekindere mahallesine geçen Başkan Gezgin, burada da üreticilere Birlik çalışmaları hakkında bilgiler vererek, “Şu anda Milas merkezde yer alan Çiftlik Ekipmanları Merkezimizin hemen yanında ‘Et Market’imizi açmak için çalışmalara başladık. Burası da en kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak. En yakın zamanda sadece ürettiğiniz sütünüzü değil, danalarınızı da alacağız. ‘Danamızı sattık ama parasını alabilecek miyiz’ diye düşünmeyeceksiniz. Mutlaka sizlerden alımlarda da sizlere daha iyi fiyatlar verilecek ve ‘Et Market’te de tüketiciye daha kaliteli et tüketme imkanı sunulacak. Daha güzel olacak ve elinize daha fazla para geçecek” dedi.

Süt üreticisinin girdi maliyetlerini düşürmek adına, özellikle yem firmalarıyla çok önemli görüşmeler ve pazarlıklar yaptıklarını ifade eden Gezgin, “Şu anda piyasaya verilen yemleri biliyoruz. Biz fiyatları hep piyasanın altında tutmaya ve üreticiye kaliteli yem ulaştırmaya çalışıyoruz. Birlik olmamızın getirmiş olduğu gücü, yem konusu başta olmak üzere her alanda üreticimizin yararına olacak şekilde kullanıyoruz. Artık süt üreticisi sütünü üretirken de satarken de kazanıyor” dedi.

“Süt Birliği’ne ait ne varsa hepsi sizin. Ben sadece burada sizlerle firmalar ve diğer kurumlar arasındaki aracıyım” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Gezgin, “Sizlerin hakkı için her alanda mücadele ediyoruz. Birlik olarak bir şeyler başardık, daha da başaracağız” dedi.

Süt üreticileri, buluşma sırasında Birlik’ten, Birlik Yöneticilerinden ve çalışanlarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Başkan Gezgin, 70 mahallede hizmet verdiklerini ifade ederek, mahalle ziyaretlerinin önümüzdeki günlerde devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X