Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Triatlon Sporcuları Spor Saati’ndeydi

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Milas Triatlon Sporcuları Spor Saati’ndeydi
Bu içerik 548 kez okundu.

 

Gazetemiz Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem Spor Saati programının 22 Kasım Çarşamba günkü konukları Milas Triatlon Sporcuları ve Antrenörleri Haki Güngör oldu.

Milas’ta Triatlon, Yüzme ve Oryantring spor dallarının pek bilinmediğini söyleyen Spor Saati konukları bu sporları yapan sporcu sayısının Milas’ta çok az olduğunu belirttiler.

Milas’ın farklı liselerinde okuyan, ancak aynı spor dalının sporcuları olarak katıldıkları müsabakalarda mücadele eden genç sporcular, yaptıkları spor ile ilgili olarak yaşadıkları en temel sıkıntıların antrenman yapacak alan olmaması olduğunu vurgulayıp “Yerel yöneticilerimizden sesimizi duyup yaptığımız spor ile ilgili olarak bizlere destek vermelerini istiyoruz” dediler.

Triatlon, Yüzme ve Oryantring Antrenörü Haki Güngör, Radyo Gözlem Spor Saati dinleyicilerine yaptıkları spor dalları ile ilgili temel bilgiler vererek Triatlonun 3 spor kategorisinin birlikte yapılmasından oluştuğunu söyledi. Yüzme ile başlayıp bisikletle devam eden Triatlon yarışlarının son olarak koşu ile tamamlandığını belirten Güngör, “3 spor dalını aynı anda yapan sporcularımız katılacakları müsabakalarda Milas için en iyi şekilde yarışacaklardır” dedi.

Milas’ta özellikle kış aylarında yüzme sporunu yapamadıklarını belirten Haki Güngör, yaz dönemlerinde Özge Koleji’nin havuzunda çalışma ve antrenman yapma şansı bulduklarını söyledi.

Milas Atatürk Spor Salonundaki yüzme havuzunun devreye girmesiyle kış aylarında da yüzme antrenmanları için çalışma fırsatı bulabileceklerini söyleyen Güngör, “Yaptığımız sporun diğer spor dallarından farkı üç sporun aynı anda yapılmasıdır” dedi.

Kullandıkları ekipmanların fiyatlarının diğer spor dallarından çok daha pahalı olduğunu da vurgulayan Güngör, gelecek dönemlerde hem sporcu sayılarının artacağını hem de antrenman tesislerinin yapılmasıyla Triatlon sporuna ilginin artacağını vurguladı.

22 Kasım Çarşamba günü Radyo Gözlem’de canlı yayınlanan Spor Saati programına konuk olan Milas Triatlon Sporcuları ve Antrenörleri Haki Güngör, programın sonunda, “24 Kasım Öğretmenler Haftası nedeniyle Başöğretmen Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin günlerini kutluyoruz” dediler.

Program sunucusu Hüseyin Açar’a ve Radyo Gözlem çalışanlarına da kendilerini tanıtma ve yaptıkları spor dalını anlatma şansı verdikleri için teşekkür eden Haki Güngör ve genç sporcuları, katılacakları yüzme, bisiklet ve atletizm yarışmalarında ilçemizin adını en iyi şekilde duyurmak için mücadele edeceklerini sözlerine eklediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X