Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“MGC Basın Gecesi” 1 Aralık’ta yapılacak

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“MGC Basın Gecesi” 1 Aralık’ta yapılacak
Bu içerik 407 kez okundu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) tarafından her yıl Medya Başarı Ödüllerinin dağıtıldığı geleneksel Basın Gecesi, 1 Aralık 2017 Cuma günü saat 19.00’da CNS Tesislerinde gerçekleştirilecek. Cemiyetin bu yılki Onur Ödülü, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı, Gazeteci-Yazar Erman Şahin’e verilecek.

Etkinlik kapsamında aynı gün saat 15’te Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe’nin konuşmacı olarak katılacağı “Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi” konulu bir panel de yapılacak.

2015 yılına kadar, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen geleneksel Basın Gecesi, geçtiğimiz yıl, hain 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle Ekim ayında yapılmış, daha sonra MGC yönetimi tarafından yapılan takvim değişikliği ile söz konusu gecenin 2017 yılı ve takip eden yıllarda da, Ekim ayında yapılması kararlaştırılmıştı. Bu değişiklik doğrultusunda Ekim ayında planlanan etkinlik, Cemiyetimizin Onursal Başkanı Ünal Türkeş’in vefatı nedeniyle Aralık ayına ertelenmişti.

 

“Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla ilinin en köklü basın meslek kuruluşu olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Basın Gecesi’nin daha zengin bir içerikle gerçekleştirilmesi ve bu etkinliklerin içine eğitim çağındaki gençlerin de katılımını sağlamak amacıyla takvim değişikliğine gittiklerini, Cemiyet olarak, medya sektörüne farkındalığı arttırmak adına çalışmalar yürüttüklerini, bu çerçevede düzenledikleri basın gecesinin yanı sıra, aynı gün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin paydaşlığında bir de panel düzenlediklerini belirtti.

NTV İzmir Bölge Sorumlusu Merih Ak’ın moderatörlüğünde ve yine NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe’nin konuşmacı olarak katılacağı panelin konusunun “Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi” olduğunu dile getiren MGC Başkanı Süleyman Akbulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cemiyet olarak geçtiğimiz yıl CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’ın katılımıyla ‘Darbeler ve Medya’ konulu panelimizi meslektaşlarımız, protokolümüz ve üniversiteli öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirmiştik. Bu yıl da yine ‘yeni medya’ gibi güncel bir konuyla etkinliğimizi sürdüreceğiz. Burada amacımız, mesleğimizle ilgili konuları üniversite çağındaki gençlerimizle paylaşmak ve meslek seçimlerinde medya sektörüne olan ilgilerini uyandırmak. Umarım bunda başarılı oluruz. Bu yöndeki çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de devam edecek. Panelimize Muğla halkını da bekliyoruz. Böylelikle kent-üniversite birlikteliğine de katkı sağlamış olacağımızı düşünüyoruz.”

1 Aralık 2017 Cuma günü MSKÜ Kötekli Yerleşkesindeki Atatürk Kültür Merkezi B Salonu’ndaki panel, saat 15’te başlayacak.

 

Medya Başarı Ödülleri

Öte yandan, düzenlenen Basın Gecesi öncesi Muğla Gazeteciler Cemiyeti Seçici Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede çeşitli kategorilerde ödül almaya hak kazanan gazeteciler de belirlendi.

Meslektaşlarının yıl boyunca ürettikleri eserlerin değerlendirilmesi aşamasında seçici kurulun büyük bir titizlikle görev yaptığını ifade eden MGC Başkanı Süleyman Akbulut, “Belirlediğimiz kategorilerde meslektaşlarımız ürettikleri eserleri bizimle paylaştılar. Hepsi birbirinden değerli eserler arasında Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen eserlerin sahipleri, 1 Aralık Cuma akşamı, düzenleyeceğimiz törenle ödüllerini alacaklar. Ödül almaya hak kazanan meslektaşlarımızı kutluyorum” dedi.

MGC’nden yapılan açıklamada, kategorilerine göre ödül almaya hak kazanan isimler ise şöyle:

Gazete Haber- Cavit Akgün (DHA-Muğla), Berna Kuş (Demeç Gazetesi-Yatağan), Çağrı Purma (Güney Ege Gazetesi-Milas), Arif Çataroğlu (Manşet Gazetesi-Marmaris)

Spor Haber- Mete Sönmez (Batı Haber-Ortaca), Erol Dolu (Sportmence-Fethiye)

Köşe Yazısı- Kemal Fellahoğlu (Muğla Gazetesi-Menteşe), Nabide Kılınç (Devrim Gazetesi-Menteşe), Erhan Ayaz (Güney Ege Gazetesi-Milas), Ünal Şöhret Dirlik (Beşkaza Postası-Fethiye)

Röportaj: Turgay Mutlu (Demeç Gazetesi-Yatağan)

Sayfa Düzeni- Cihan Altut (Manşet Gazetesi-Marmaris), Gözde Yağcı (Muğla Gazetesi-Menteşe)

TV Haber- Egemen Sümer (KG Medya-Reuters), Aykut Kurt (Kanal 58)

TV Program- Ayhan Ongun (Kent TV-Bodrum)

Radyo Programı- Hüseyin Açar (Radyo Gözlem-Milas), Özge Deveci (Harbi Radyo-Dalaman)

İnternet Haberciliği- Ayşe Sönmez (www.muglayerelhaber.com-Ortaca).

 

40 yıl ve üzerinde süre kesintisiz yayın yapan gazeteler

Cemiyet Yönetim Kurulu Özel Ödüllerinin de verileceği gecede ayrıca, Muğla ilinde 40 yılı aşkın süredir kesintisiz yayın yapan gazetelere de plaket verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2017-11-29 Ödül alanları kutlarım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X