Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ başladı …

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ başladı …
Bu içerik 1062 kez okundu.

‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ ilçemizde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya başlandı… Etkinlikte yapılan konuşmalarda 112 Acil Sağlık Hizmeti’nin önemi dile getirilerek, asılsız ihbarların can kayıplarına neden olabildiği ifade edildi …

1 - 5 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası dolayısıyla Atapark’ta etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergun Kırova, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Organ ve Doku Bağış Birimi Sorumlusu Dağıstan Daniş, İzan Özel Sağlık Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Melih Arslangiray, Sağlık Çalışanları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE ekibi katıldı.

 

“Tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Milas İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ergun Kırova, 1 - 5 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nın 2014 yılında ilk kez Muğla’da kutlandığını ve daha sonra alınan kararla ülkemiz genelinde de kutlanmaya başlandığını ifade ederek; “Gece gündüz demeden 7/24, olayın ne olduğunu bilmeden hepimiz vakalara müdahale edebilmek adına seferber oluyoruz. Burada çalışan tüm arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Birimimizde çalışan tüm arkadaşlarımıza, yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Kırova, 112 hattına yapılan asılsız ihbarlara da dikkat çekerek, asılsız ihbarlarla yaşanan zaman kayıplarının can kayıplarına neden olduğuna dikkat çekerek, gereksiz yere 112’yi meşgul eden kişilere de ciddi boyutlarda cezai işlem uygulandığını sözlerine ekledi.

 

“Allah hepsine kolaylıklar versin”

Etkinliğe katılan Milas Kaymakamı Eren Arslan ise, ambulansların vakalara müdahaleleri açısından saniyelerin ve dakikaların çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Buradaki tüm arkadaşlarımızın hayat kurtarabilmeleri açısından çok iyi olması lazım. Ayrıca toplumdaki duyarlılığın da çok iyi olması lazım. Örneğin bir kişi herhangi bir sokağın başına aracı düzensiz park ettiğinde geçişi engelliyorsa, bu vatandaş duyarlı bir vatandaş değildir. Belki orada bir ambulansa veya itfaiye aracına ihtiyaç olabilir. Bu hepimizin sorumluluğundaki bir konu. Buradaki arkadaşlarımız çoğu zaman olayı bile tam anlamıyla anlamadan bir an önce vakaya gidebilmek için yola çıkıyorlar. Bazen kendileri acil müdahale edilmesi gerekir durumda kalabiliyorlar. Allah hepsine kolaylıklar versin. İnşallah hiç ihtiyaç duymayız ama ihtiyaç duyduğumuz anda da hemen yanı başımızda olmalarını bekliyoruz. Gününüzü kutluyorum” dedi.

 

Pasta kesildi

Atapark’taki programın ardından etkinliğe katılanlar Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü binasının ikinci katında yer alan 112 Sağlık Acil Sağlık İstasyonu’na geçerek sağlık çalışanları ile birlikte pasta kestiler.

Hafta kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce, vatandaşların Acil Sağlık Hizmetleri konusunda duyarlılık düzeyinin artması amacıyla Atapark’ta stant oluşturuldu.

‘Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan aramaların çoğunun asılsız içerikte olduğu ve ambulansa yol vermenin önemi gibi konularda, standa yerleştirilen afişlerle farkındalık yaratılmaya çalışılıyor.

Hafta dolayısıyla ilçemizdeki okullarda Ambulans ve UMKE araçlarının tanıtımı, 112 tanıtımı ve temel ilkyardım bilgilerini içeren sunumların yapılacağı da bildirildi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X