Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır”
Bu içerik 497 kez okundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Yönetim Kurulu tarafından bir mesaj yayınlandı.

Toplum olarak, duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteğin sağlanması ve onların yalnız bırakılmaması çağrısının yapıldığı mesaj şöyle …

 

Engelli vatandaşlarımız da yaşamlarını sürdürebilmek için çalışıp para kazanmak zorundadırlar. Çalışmak, bir işe yaradığını hissetmek her insan gibi engelli vatandaşlarımızı da mutlu ederek yaşama dört elle sarılmalarını sağlayacaktır.

Bedensel Engelli kişilere acımak ve onların durumu karşısında duygulanmak, onların sorunlarına hiçbir çözüm getirmez. Her engellinin yapabileceği bir iş mutlaka vardır, onlara iş vererek mutlu olmalarını sağlamalıyız. Yasalarımız her yüz işçi çalıştıran işyerinde üç engelli işçi çalıştırılmasını zorunlu kılmıştır. (4857 Sayılı iş kanununun 30. maddesi)

Engelli olmak asla kusur değildir. Unutulmamalıdır ki her insan bir gün engelli olabilir.

Bu nedenle, toplum olarak duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız.

Engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması, kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yaşama sevincinin arttırılması umuduyla; Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Yönetim Kurulu ve Çalışanlarımız adına tüm engellilerin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar saygılar sunarız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X