Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Aydınlık olsun diye ...

Adem KANKAYNAR -

Aydınlık olsun diye ...
Bu içerik 589 kez okundu.

İlçemizin en köklü eğitim kurumlarından, eski adı Milas Lisesi olan Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi bahçesindeki Okaliptus ağaçları ilginç bir şekilde budandı. İdareciler ağaçların, ‘aydınlık ve ferah olsun’ diye budandığını belirttiler.

Bin bir emekle yetiştirilen ve adeta okulun simgesi durumundaki ağaçlar garip bir şekilde budanırken, okul bahçesinde budanan ağaçların ortaya çıkardığı görüntü, çevre sakinleri tarafından da garipsendi ve tepkiyle karşılandı ...

Belli aralıklarla ağaçların budandığını belirten okul idarecileri ise, özellikle öğleden sonra birçok sınıfın güneş almadığını, bu nedenle aydınlık ve ferah olsun diye ağaçların budandığını söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakan BULUT     2017-12-06 Efendim ağaca ne gerek var ağaç dediğin nedir ki hem manzaramızı kapatıyor hem de yaprakları yerleri kirletiyor Hamide rüzgarda ses yapıp gürültü yapıyor sonra rüzgarda dalları kırılıp arabalarımıza veya bize zarar veriyor Ağaç sadece yazın gölge aradığımız zaman lazım oluyor Oh ne güzel oldu; ağaç istiyorlarsa işte kürdan gibi bıraktık çok güzel oldu Her yere beton dökmek lazım Hatta tüm Milas'taki ağaçları böyle yaparak kendimizden söz ettirmeliyiz efem diyen bir zihniyetle nereye varılır ?
Hamdi HELVACIOĞLU     0000-00-00 Her kim akıl ettiyse budama için teşekkür ediyorum ağaçların eski hali salkım saçak ve çöplükten farkı yoktu hiç degilse okulun etrafı görünümü açıldı şehir içinde çok büyük ağaçlar hoş degil çevre sakini olarakta yapılan imardan memnunum hatta okul bahçesindeki zeytin ve çam ağaçları okadar çok sık dikilmişki ziraat bilen açıdından olumsuz bilinçsiz bir dikim yapılmış aslolan zeytinler 7 mt aralıklı çamlar 15 mt aralıklı dikilmeli idi şimdi kış fidanlar küçük iken yerleri degişip seyreltilmeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X