Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘Yeni Medya’ paneli yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Yeni Medya’ paneli yapıldı
Bu içerik 278 kez okundu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) işbirliyle 1 Aralık Cuma günü düzenlenen “Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi” konulu panele konuşmacı olarak katılan NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe, medyanın teknoloji ve çağın getirileriyle sürekli evrildiğini dile getirdi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin eğitsel etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’yle birlikte düzenlenen ve moderatörlüğünü NTV Ege Bölge Sorumlusu Merih Ak’ın yaptığı, konuşmacı olarak ise NTV Dış Haberler Koordinatörü Ahmet Yeşiltepe’nin katıldığı “Yeni Medya ve Türk Medyasında Dış Politika Takibi” konulu panel Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Panele, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, kurum müdürleri, üniversite yetkilileri, öğretim üyeleri, cemiyet üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından panelin açış konuşmasını yapan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, Cemiyet yönetimi olarak göreve geldikleri 2015 yılından itibaren hedef kitle olarak belirledikleri gençlerin gazetecilik mesleğine ilişkin farkındalıklarını arttırmak amacıyla eğitsel çalışmalara büyük önem verdiklerini belirterek, “Gazetecilik mesleğini ideal olarak kabul eden ya da farklı bir mesleği seçecek olan genç kardeşlerimizin her zaman soran sorgulayan bir yapıda eğitimlerini ve yaşamlarını sürdürmelerini diliyorum. Düzenlediğimiz panel, meslektaşlarımız ve gençlerimizin, teknolojinin bu denli ilerlediği bir dönemde medyanın bu ilerlemede nerede yer aldığını öğrenmek açısından önem arz ediyor” dedi.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar da yaptığı konuşmada, Muğla Gazeteciler Cemiyeti mevcut yönetiminin göreve geldiklerinden bu yana üniversiteyi de içine alarak çalışmalar yaptığını belirterek, Cemiyet yönetimine teşekkür etti.

Prof. Harmandar, medyanın rolünün büyük olduğunu da ifade ederek, yapılan çalışmaların tanıtımı açısından medyanın adeta bir ayna görevi üstlendiğini ve bu gibi eğitsel faaliyetlerin gençlere meslek seçiminde ışık tutacağını dile getirdi.

Daha sonra panele geçildi. NTV Ege Bölge sorumlusu Merih Ak’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan NTV Dış Haberler Sorumlusu Ahmet Yeşiltepe, medyanın teknoloji ve çağın getirileriyle sürekli evrildiğini, bu nedenle de yeni medya tabirinin bile eskide kaldığını vurguladı.

Yeşiltepe, yakın zamanda klasik gazete ve televizyonların da artık yeni medya düzeninde yer alamayacak olduğunu, buna sebep olarak ise, her şeyin çok hızlı şekilde gelişmesini gösterdi.

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Yeşiltepe ve Ak’a, panel sonunda Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut tarafından birer teşekkür plaketi verildi.

Öte yandan, panel öncesi Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Ahmet Yeşiltepe’ye, Cemiyet Başkanı Süleyman Akbulut tarafından fahri üyelik rozeti de takıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X