Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Belediyesi’nden, deprem mağduru yurttaşlara yardım eli

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas Belediyesi’nden, deprem mağduru yurttaşlara yardım eli
Bu içerik 290 kez okundu.

Milas Belediyesi depremde evleri zarar gören ailelerin yardımına koştu.

Yaz aylarından beri Gökova Körfezi ve Milas yakınlarında devam eden depremlerden evleri yıkılan, büyük hasar gören ailelerin yardımına Milas Belediyesi’nin koştuğu ve evlerin yeniden yapılarak ailelere teslim edileceği bildirildi.

Milas’a bağlı Çiftlik ve Koru mahallelerinde evleri depremle tamamen yıkılan ihtiyaç sahibi ailelerin evleri Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Acil Hizmet Birimi tarafından yeniden yapılıyor. Çalışmaların aralıksız sürdüğü ve evlerin bir an önce bitirilip soğuklar başlamadan ailelere teslim edilmesinin planlandığı belirtildi.

 

“Onların hayır duaları bizim en büyük mutluluğumuz”

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Belediyesi olarak, ihtiyaç sahibi-yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Daha önce de evi yanan, kullanılmaz durumda olan ya da içinde yaşanamayacak durumdaki birçok evin bakım ve tamirini yapıp daha yaşanılır hale getirerek ailelerimize teslim etmiştik. Şimdi de Koru ve Çiftlik mahallelerimizde, bölgemizde yaşanan depremlerden evleri zarar gören vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Acil Hizmet birimimiz ekipleri evlerde gerekli çalışmaları başlattılar. Kış aylarının iyice hissedilmeye başlandığı şu günlerde ailelerimizin çadırlarda kalmasına gönlümüz razı gelmezdi. Çalışmalarımızı bir an önce tamamlayıp vatandaşlarımıza yeni evlerini teslim edeceğiz. Ailelerden alacağımız hayır dualar bizim en büyük mutluluğumuz olacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X