Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Yöneticilerinin, kurum ve kuruluş ziyaretleri sürüyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Yöneticilerinin, kurum ve kuruluş ziyaretleri sürüyor
Bu içerik 308 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri, ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretlerini sürdürüyorlar. Oda yöneticileri bu kapsamda Özel Milas Bilim Lisesi ve Milas Müftülüğü’nü ziyaret ettiler.

 

Özel Milas Bilim Lisesi’nde...

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Milas Özel Bilim Lisesi’ni ve okulun kurucusu Mustafa Zeybekoğlu’nu ziyaret ederek ilçemize kazandırdıkları okul nedeniyle kutlayıp başarı dileklerini ilettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, eğitimin toplumların gelişmesinde ve ülkelerin kalkınmasındaki önemine işaret ederek “Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’. Biz de MİTSO olarak büyük Önderimizin gösterdiği yolda eğitime, öğretime, okullaşmaya, öğretmenlerimize çok büyük önem ve değer veriyoruz. Olanaklarımız ölçüsünde her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde, başta Köy Enstitülü öğretmenlerimiz olmak üzere 70 yaş üstündeki öğretmenlerimizi odamızda konuk ediyoruz. TOBB ile işbirliği yaparak her öğretim yılı başında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize giysi, kışlık ayakkabı veya bot ya da kırtasiye yardımı yapıyoruz. Ayrıca 30 kadar öğrencimize burs veriyoruz” dedi.

Okullaşmanın önemine de vurgu yapan Özer, “Sizi, Milas’a böyle modern bir lise kazandırdığınız için kutlarım ve hem odamız adına, hem de şahsım adına teşekkür ederim. Ülkemizin geleceğine yapılacak en iyi yatırım hiç kuşkusuz ki eğitimdir, öğretimdir ve okuldur. Keşke diğer işadamlarımız da Milas’a veya ülkemizin ihtiyaç duyulan başka yerlerine böyle modern okullar kazandırsalar. Sizi kutlarım” diye konuştu.

MİTSO Yöneticilerinin yaptığı ziyaretin kendisini memnun ettiğini belirten Milas Özel Bilim Lisesi Kurucusu Mustafa Zeybekoğlu da, başlangıçta Özel Milas Özfen Bilim Dershanesi olarak 1988 yılından 2015 yılının Ağustos ayına kadar hizmet verdiklerini, Bakanlığın “dershanelerin okullara dönüştürülmesi” projesi kapsamında kendilerinin de dershaneyi okula dönüştürdüklerini anlattı.

Eğitimdeki amaçlarının her öğrencinin bireysel yetenekleri ve algı seviyesine uygun olarak eğitim vererek onları topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek olduğunu ifade eden Zeybekoğlu, “Eğitim kurumumuz için her öğrenci; topluma, insanlığa kazandırılması gereken en önemli değerdir. Her öğrencimizin bireysel yeteneklerini ve algı seviyesini dikkate alarak öğrenci merkezli modern bir eğitim sistemi uyguluyoruz” dedi.

Zeybekoğlu, uyguladıkları öğrenci merkezli eğitim sayesinde bugüne kadar 103 öğrencilerinin tıp fakültesini, 96 öğrencilerinin hukuk fakültesini, 71 öğrencilerinin diş hekimliği ve eczacılık fakültelerini, 436 öğrencilerinin mühendislik fakültelerini ve yüzlerce öğrencilerinin ise fen-edebiyat fakültelerini, iktisadi - idari bilimler fakültelerini kazandığını belirterek, “Bu tablo bizim gurur tablomuzdur. Uyguladığımız öğrenci merkezli öğretim sistemimizin başarılı bir sonucudur. Bu başarıda çok büyük payı olan öğretmenlerimizi ve öğrenci velilerimize okulun kurucusu olarak çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milas Bilim Lisesi Kurucusu Mustafa Zeybekoğlu, MİTSO yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederek “MTSO’nun çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Çok başarılı, Milas için çok yararlı, örnek çalışmalar yapıyorsunuz. Ben de hem kurumum adına ve hem kendi adıma sizleri kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

 

Milas Müftülüğü’nde …

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri, bir süre önce odayı ziyaret eden Milas Müftüsü Ali Sam Doğru’yu ziyaret ederek yeni hizmet binalarının hayırlı olması dileğinde bulundular.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Milas İlçe Müftüsü Ali Sami Doğru’yu makamında ziyaret edip Müftülüğün yeni hizmet binasının hayırlı olması dileğinde bulundular.

Müftü Ali Saim Doğru da Oda yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ben Milas’a 2014 yılının Eylül ayında geldim. O zamanki hizmet binamız çok yetersizdi. 3 kişi misafirimiz gelse dördüncü aman gelmesin, çünkü oturtacak yerimiz yok, diye düşünüyorduk. Ben geldiğimde bu bina da kaba inşaat halindeydi. Çok şükür tamamlamak nasip oldu” dedi.

Müftü Ali Sami Doğru, müftülüğün yeni hizmet binasının zemin üstü üç kattan oluştuğunu belirterek, binada ayrıca iki de lojman bulunduğunu ve binanın en üst katının 240 kişilik bir toplantı salonu olarak düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X