Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şampiyon develer Güllük’te güreşti

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Şampiyon develer Güllük’te güreşti
Bu içerik 384 kez okundu.

Güllük’te; Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinden katılan şampiyon develerin güreşleri nefes kesti.

Güllük Deveciler ve Deve Güreşi Sevenler Derneği tarafından, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın himayesinde bu yıl dördüncüsü 3 Aralık Pazar günü düzenlenen Güllük Deve Güreşi Festivalinde develer kıyasıya mücadele etti.

Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 130 devenin katıldığı güreşlere halkın ilgisi yoğun oldu. Halka açık ve ücretsiz olan güreşleri yaklaşık 3 bin kişi izledi. Güllük Şehir Stadı yanında yapılan güreşleri, havanın da yaz günlerini aratmamasını fırsat bilen birçok aile şenlik havasında izledi.

Saat 11’de okunan dualar, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan güreşlere Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz, Zeynep Mat ve Meclis üyeleri katıldı. Milas Belediye Başkanlığı adına düzenlenen güreşi kazanan deve sahibine kupası Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından verildi.

Kupa töreni ardından bir konuşma yapan Başkan Tokat; “Böylesine güzel bir havada sizlerle Güllük arenada olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Toplum olarak bir araya gelmeye ihtiyacımız olduğu bugünlerde bizleri kenetlenmiş şekilde burada birleştiren komitemize teşekkür ediyorum. Kültürümüzü geleneklerimizi yaşatmak anlamında bu tür organizasyonlar önemli. Sizler de bu geleneklere sahip çıkıyorsunuz. Sizler sahip çıktığınız sürece bu geleneklerimiz yaşayacak ve bizler daha büyük organizasyonları gerçekleştireceğiz. Katılımızın için sizlere, bu güreşleri düzenleyen komitemize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X