Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

KENT KONSEYİNDEN BAŞKANA ZİYARET

A. Coşkun EFENDİOĞLU -

KENT KONSEYİNDEN BAŞKANA ZİYARET
Bu içerik 466 kez okundu.

Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.

Bugün yapılacak Milas Kent Konseyi Genel Kurulu öncesi, Genel Sekreter Zeynep Mat ve Meliha Tekin, Coşkun Efendioğlu, Mehmet Nergiz, Kazım Bayındır, Özay Sabancı ve Mehmet Gürcan Yavuz isimlerinden oluşan yürütme kurulu üyeleri ile Başkan Tokat’ı ziyaret eden Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, yaptıkları çalışmalar ve genel kurul hakkında bilgiler aktardı.

Günlük yaptığı açıklamada, “yarınki genel kurulumuzda  Milas’ın en temel sorunu olan hava kirliliği, Milas’a doğal gaz getirilmesi, Milas Çevre yolu, Tırların yol üzerine park etmesi, Şehir içine giren kamyonların belli saatler arasında giriş çıkış yapması, Bazı bölgelerde Kentsel Dönüşüm çalışmasının başlatılması, Geri dönüşümün iyileştirilmesi, Milas’ın deprem haritasının çıkartılması ve Muğla Milletvekillerimizle görüşülerek bu çalışmalarımız için destek isteme gibi girişimlerimiz olacak. Bu konuları yarın dile getirmeden önce sizinle de paylaşmak ve görüşlerinizi almak istedik” dedi.

Ziyaret için Milas Kent Konseyi Yürütme kurulu üyelerine teşekkür eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Genel Kurul öncesi kendilerine başarı diledi.

 Milas Kent Konseyi’nin Milas için önemli farkındalık projelerine imza  attığını belirten Başkan Tokat bu anlamda da Kent Konseyi Başkanı Günlük ve Yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.

Milas’ın Türkiye’de hava kirliliği anlamında ikinci sırada olduğunu ve gün geçtikçe de durumun daha kötüye gittiğini belirten  Başkan Tokat Milas’a bir an önce doğal gazın gelmesi gerektiğini Doğal gazın da gelmesi süreci içerisinde başka önlemlerin alınması gerektiğini ve bunun için de acil eylem planı oluşturulmasının gerektiğini söyledi. Tokat ayrıca, Aydın-Karpuzlu sınırında Doğal gaz vanasının bulunduğunu, ancak Botaş Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucunda sadece Milas’a Doğal gaz getirilmesinin firmayı zarara uğratacağı, bunun için de Bodrum ile birlikte doğal gazın getirilmesi mümkün dendiği için ve geçmişte yasada bazı sınırlamalar olduğundan, bu iş gerçekleşmemişti. Şimdi bu engeller kalktı.  Ayrıca Organize Sanayi bölgemiz için  de Doğal gaz ihtiyacı olacak ve OSB’lere doğalgaz getirilmesi gereklilik. Bu anlamda biz de OSB çalışmalarımızı hızlandırdık ve Doğal Gaz konusunda gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi.

Didim Kavşağından Beçin kavşağına kadar olan Milas Çevre yolu ihalesinin tamamlandığını, yüklenici firmanın çalışmalarına başladığını da dile getiren Tokat; Mevcut projede Çevre yolu  çift şerit gidiş geliş olarak görünüyor ancak bu yol problemi ortadan kaldırmayacak. Yüklenici firmanın orta refüjü ve kaldırımları daraltarak bir üçüncü yan yol oluşturma projesi var. Bunu Kara Yolları  Bölge Müdürlüğüne sunup onay almaya çalışacaklarını belirtti.

 Başkan Tokat diğer konular içinse Milas  Kent Konseyinin çalışma başlatmasına Milas Belediyesi olarak destek olacaklarını söyledi ve Genel Kurul Öncesi Mehmet Günlük ve yürütme kurulu üyelerine başarı diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X