Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Engelsiz, neşe dolu bir akşamdı …

Adem KANKAYNAR -

Engelsiz, neşe dolu bir akşamdı …
Bu içerik 809 kez okundu.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü/Haftası kutlamaları kapsamında Milas M. Önol Karadeveci Zihinsel Engelliler Merkezi’ndeki özel bireyler, sergiledikleri performans ile sevginin her engeli aşabildiğini bir kez daha gösterdiler.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, bazı mahalle muhtarları, ilçemiz genelinde özel bireylerin eğitim aldığı okulların yöneticileri, M. Önol Karadeveci Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra, kalabalık bir yurttaş topluluğunun izlediği gecede, özel bireyler performanslarıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar.

Güzellik yarışması, Ispanaklı yumurta, Dans gösterisi ile Bodrum’dan gelen ‘Yalnız Palyaço’ Bülent Fuat Aydoğan’ın sunduğu sihirbazlık gösterisi, gecenin renkli ve eğlenceli geçmesini sağladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Muğla İl Müdürü İlkay Türkoğlu ve Milas Kaymakamı Eren Arslan, gece başlamadan önce yaptıkları konuşmalarda, her insanın potansiyel bir engelli olduğuna vurgu yaparak, karşılaştığımız her engelli vatandaşımıza sevgi ile yaklaşılması gerektiğini, empati yoluyla onları anlamamız gerektiğini belirttiler.

Gecenin son gösterisinde özel bireylerimiz tarafından açılan Türk Bayraklarından biri, Milas Kaymakamı Eren Arslan’a verilirken, Kaymakam Arslan da bayrağı öperek teslim aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X