Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MİTSO Kasım ayı Meclis toplantısı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO Kasım ayı Meclis toplantısı yapıldı
Bu içerik 300 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda çoğunluk olduğu anlaşılınca gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.

MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan gündem maddelerine ek konu önerisi gelmeyince gündem gereğince Odanın Ekim ayı kati mizanı okunarak üyelerin görüşüne sunuldu. Madde üzerine söz almak isteyen olmayınca yapılan oylamada MİTSO’nun Ekim ayı kati mizanı oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi gereğince MİTSO’da uygulanacak kadro çizelgesi de aynı 2017 yılında olduğu şekliyle, oybirliği ile aynen kabul edildi.

Meclis toplantısında ayrıca, Yönetim Kurulunun 2018 yılında yapacağı işler, harcamalar ve ödemelerle ilgili olarak 46 madde halinde düzenlenen yetki kararı tek tek okunarak oylamaya sunuldu ve tüm maddeler, oylamada hazır bulunan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında 2018 yılında oda hizmetleri karşılığında alınacak ücret tarifesi ile kayıt ücret ve yıllık adat tarifeleri, oturuma katılan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Genel Sekreterlik tarafından hazırlanan 2013 yılında aidat ve munzam aidat borcu olan üyelerin durumu da meclis oturumunda değerlendirilerek 6183 sayılı yasaya göre tahsilat işlemlerinin başlatılması yine oybirliği ile kararlaştırıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanması üzerine MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Kasım ayındaki Oda faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Özer, MİTSO’nun öncülüğünde ve çok büyük katkı ve desteğiyle yapılan 4. Zeytin Hasat Şenliği’nin başarıyla gerçekleştirildiğini ve amacına ulaştığını belirterek, “Şenliğe Prof. Dr. Canan Karatay’ın gelmesi çok büyük yankı uyandırdı. Milas zeytinyağının tanıtımı için çok yararlı oldu” dedi.

Reşit Özer konuşmasının ardından Meclis Üyelerine Canan Karatay’ın bir kitabını armağan etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X