Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şoför esnafı ‘iyileştirme zammı’ istiyor …

Adem KANKAYNAR -

Şoför esnafı ‘iyileştirme zammı’ istiyor …
Bu içerik 1597 kez okundu.

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal, akaryakıt ve Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yapılan son zamlarla şoför esnafının zor günler yaşadığına dikkat çekerek; “Toplu taşımanın sürdürülebilirliği ve hizmetin devamı için makul ölçüde iyileştirmenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Oda Başkanı Nurol Paskal yaptığı açıklamada; “Ülke genelinde son zamanlarda artan maliyetlerle birlikte şoför esnafımızın zorlandığı, akaryakıt fiyatlarındaki yüzde 10.56 artış, sigorta fiyatlarındaki 40.36 artış, yıllık enflasyon artışı, araçların bakım ve onarımlardaki yüzde 14.29 artış, işçilik, kasko ve yedek parçada yaşanan artış ve son olarak Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne gelen zamların şoför esnafımızı, ekonomik ve sosyal yönden olumsuz bir şekilde etkilediği sıklıkla dile getiriliyor.

Yapılan taşımacılığın daha konforlu, güvenli ve sürekliliği esnafımızın giderleriyle direk bağlantılıdır. İşletme maliyetlerinde yaşanan artışlar nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyemizden ve UKOME Kurulu’ndan şoför esnafımızın gider maliyelerindeki artış göz önünde bulundurularak, yolcu taşıma ücretlerine iyileştirme yapılmasını istemekteyiz.

Bu anlamda, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı olarak kooperatif başkanlarımız ve şoför esnafımızdan gelen talepler doğrultusunda, toplu taşımacılığının sürdürülebilirliği ve hizmetin devamlılığının sağlanması amacıyla makul ölçüde gerekli iyileştirmenin yapılması hususunda yetkilerden yardım bekliyoruz” diyerek, yapılacak zamların gerekçelerini anlattı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X