Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Belediye Meclisi 2017’nin son toplantısını yaptı

A. Kemal KAŞKAR -

Milas Belediye Meclisi 2017’nin son toplantısını yaptı
Bu içerik 511 kez okundu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Başkanlığında dün saat 14‘te Belediye Toplantı ve Düğün Salonunda yapılan Aralık ayı Meclis toplantısında 15 ana 5 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.

Levent Akyer ve Mehmet Öztaş’ın katılmadıkları Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Zeliha Arpazlı’nın partisinden istifa ettiği ve istifa dilekçesini meclise sunduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, dilekçenin gelecek meclis toplantısında değerlendirileceğini söyledi.

Aralık ayı Meclisinde genellikle İmar Komisyonu’na havalesi gereken konular ağırlıktaydı. Bu anlamda, üçüncü maddeden on dördüncü maddeye kadar olan gündem maddelerindeki tüm konular İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan  Fen İşleri Müdürlüğü’ne ödenek aktarılması talebi, önce Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilirken daha sonra ise ek gündem maddesinin beşinci sırasına ilave edilmesine karar verildi.

Gündemin 14. Maddesinde yer alan İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesinde ise, birinci sırada yer alan  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığı’nın fakülte alanının bitişiğinde yer alan Milas Belediyesi’ne ait Park alanı ve Hizmet binasının devir edilmesi talebi görüşüldü. Komisyon raporlarının okunmasının ardından, talep konusu taşınmazların Üniversite’ye 25 yıl süğreyle tahsisine oybirliği ile karar verildi.

İmar Komisyon Raporlarının 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9’uncu sırasında yer alan diğer gündem maddelerinin bir kısmı kabul, bir kısmı reddedilirken bazı maddeler için de ek süre talep edildi.

Ana gündem maddelerinin ardından ek gündem maddelerinin oylanmasında ise 1, 2 ve 3’üncü maddelerin İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verilirken 4’üncü maddede yer alan, “Tüm- Bel Sen ile toplu sözleşme yapılabilmesi için” Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verildi.

5. ek gündem maddesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğü’ne ödenek aktarılması konusunda Plan ve Bütçe Komisyonunun rapor hazırlayabilmesi için Meclis toplantısına on dakika ara verildi.

Aranın ardından Plan ve Bütçe Komisyonunca hazırlanan rapor doğrultusunda diğer müdürlüklerce kullanılmayan ödeneklerin Fen İşleri Müdürlüğü’ne yol yapım giderleri olarak aktarılmasına karar verildi.

Rapor doğrultusunda; Park ve Bahçeler Müdürlüğü Hizmet alımı 250 bin TL , Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev Giderleri 150 bin TL, Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet Alımı 2 milyon 300 bin TL, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Tüketime Yönelik Malzeme Alımı 200 bin TL ve yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Hizmet Alımı bütçesinden 200 bin TL olmak üzere Fen İşleri Müdürlüğüne toplam 3 milyon 100 bin TL aktarılmasına oy birliği ile karar verildi.

Dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; tüm meclis üyelerinin yeni yılını kutladı ve 2018 yılının Türkiye, Milas ve insanlık için güzel gelişmelerin yaşandığı mutlu huzurlu ve sağlıklı bir yıl olmasını dileklerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X