Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Şampiyon Boğalar Ören’de boy gösterdi

​Adem KANKAYNAR -

Şampiyon Boğalar Ören’de boy gösterdi
Bu içerik 691 kez okundu.

 

Milas Belediyesi’nin katkılarıyla geleneksel hale dönüştürülen Ören Boğa Güreşleri, bu kez Milas Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından düzenlendi. Ege ve Akdeniz bölgelerinden yaklaşık 100 boğanın şampiyonluk için kıyasıya güreştiği etkinliği, çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda güreşsever izledi.

Milas Belediyesi başta olmak üzere Bodrum Belediyesi ve boğa güreşlerinin vazgeçilmez ismi Kahraman Akar ile Milas Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz’ın katkılarıyla düzenlenen yarışlarda; Klas kategorisinde 5 bin, Başaltında 2 bin, Büyük ortada bin, Küçük ortada 800, Destede 700 ve Tozkoparanda 500 lira ödül verildi.

3 Aralık 2017 Pazar günü ilçemize bağlı Ören Mahallesi toprak sahada düzenlenen ve kıyasıya mücadelelere sahne olan güreşlere yoğun bir ilgi gösterilirken, Milas Yörük Obaları Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe; Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz’ün yanı sıra çevre il ve ilçelerdeki Yörük Obaları Kültür Derneği temsilcileri de katıldı.

Dernek Başkanı Erkan Turgut, dernek olarak ilk kez düzenledikleri etkinliğe gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür ederken; “Ege ve Akdeniz Bölgesi için önemli bir kültür etkinliği, aynı zamanda geleneksel hale dönüşerek geçmişten günümüze kadar gelmiştir. Bugün bizlere de düşen görev, kültürümüzün önemli bir parçası olan bu güreşleri geleceğe taşımaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X