Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Önce protokol imzalandı, sonra açılış yapıldı …

Adem KANKAYNAR -

Önce protokol imzalandı, sonra açılış yapıldı …
Bu içerik 1593 kez okundu.

 

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı arasında bir protokol imzalandı. Protokol gereğince, Vakıf binası içindeki Şehit Polis Fethi Sekin Sanat Atölyesi’nde ‘Geleneksel Türk Evleri’ maket olarak ahşaptan yapılacak. Kursun sonunda katılımcılara sertifika verilirken, kursta elde edilen ürünler sergilenmek suretiyle toplumun beğenisine sunulacak.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın makamında, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ve Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül’ün protokolü imzalamalarının ardından Vakıf hizmet binasına geçildi.

Açılışı yapılan sanat atölyesi ile birlikte Abdullah Buğra Koçlar adı verilen konferans salonunda, konuya ilişkin bir açıklama yapan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül; “El sanatlarımıza karşı toplumsal duyarlılığımızı arttırmak, özellikle gençlerimiz ve ev kadınlarımızı bu güzel uğraşla buluşturmak adına, ülke genelini tam olarak bilmiyorum ama ilçe tarihimizde bir ilki bugün gerçekleştirmiş olacağız.

İlk kez Ülkü Ocaklarıyla, Milli Eğitim ve Halk Eğitimi müdürlükleri arasında bir protokol ile işbirliği yapılıyor. Bizler bunun önemini biliyoruz ve bunu bir başlangıç olarak kabul ediyor, önümüzdeki süreçte daha farklı projelerle yine kurumların işbirliğinde halkımıza yararlı hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Kudüs, Türk ve İslam dünyasının kutsal davasıdır”

Vakıf Başkanı Gönül, son günlerde ülkemizin ve tüm İslam dünyasının bir numaralı gündemini oluşturan, Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılmak istenmesi düşüncesine sert bir çıkış yaparak; “Türk ve İslam Dünyası için Kudüs, ezelden ebediyete kadar kutsal bir dava olarak kalacaktır. Çünkü Kudüs bizim ilk kıblemizdir. Dolayısıyla böyle bir düşünceyi şiddetle kınıyoruz. Böyle bir şeyin olması halinde akacak kan sadece İslam dünyasının kanı olmayacaktır” diyerek, bir an önce İslam dünyasının bir araya gelmesi gerektiğini ve sadece söylemlerle değil, bu uğurda ne yapılacaksa yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

 

“Burası da bir eğitim yuvasıdır”

Vakıf Başkanı Hayrettin Gönül’ün ardından söz alan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise, ülkü ocaklarının da bir eğitim yuvası olduğuna dikkat çekerek; “Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğü olarak bundan böyle de bu tür işbirliğinin sayısını arttırmalıyız. Çünkü gençlerimizi önemsiyoruz. Çünkü kadınlarımızı önemsiyoruz. Her şeyden öte de bize mahsus sanatımızı önemsiyoruz ve gençlerimizin, kadınlarımızın sanatın her dalıyla uğraşmasını arzu ediyoruz. Vakıf olarak arkadaşlarımız böyle bir konuyu bize ilettiklerinde bu işbirliğine sıcak baktık ve hemen çalışmalara başladık. Nihayet bugün sonuçlandı ve imzaladığımız protokol ile bu işbirliğini perçinledik. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Geleneksel Türk Evleri, ahşap oyma ile hayat bulacak”

Açılacak kurs ile ilgili teknik bilgi veren Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram ise, şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi ahşap oyma, el sanatlarımızın öne çıkan bir dalıdır. Bu kursta geleneksel Türk evlerimiz ahşap olarak hayat bulacak. Kursun sonunda katılımcılara sertifika verilirken, kursta yapılan ürünler de bir sergi ile toplumun beğenisine sunulacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Abdullah Buğra Koçlar Konferans Salonu ve Şehit Polis Fethi Sekin Sanat Atölyesi, okunan Kur’an-ı Kerim ve ardından yapılan dualarla açıldı.

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Hizmet binasında açılış programına katılan MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz da emeği geçenlere teşekkür ederken, İlçe Başkanı Yılmaz’ın yanı sıra; Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş, İlhan Şimşek, Mehmet İnpınar, MHP Milas ilçe yönetim kurulu üyeleri, bazı mahalle muhtarları ve ocak gençleri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X