Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Mehmet Çayırlı’dan resmi açıklama geldi

Adem KANKAYNAR -

Mehmet Çayırlı’dan resmi açıklama geldi
Bu içerik 1183 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta yeni kurulan İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığına atandığını duyurduğumuz Serbest Muhasebeci - Mali Müşavir Mehmet Çayırlı, düzenlediği basın toplantısıyla kurucu ilçe başkanlığına atandığını resmen duyurdu.

Kendisine ait muhasebe bürosunda yaptığı açıklamada, partinin kurucu Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’dan resmi görevlendirme yazısını dün aldığını belirten İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; “Bildiğiniz gibi 25 Ekim tarihinde genel başkanımız ve arkadaşları İçişleri Bakanlığı’na müracaatta bulunarak partimizin kuruluşunu resmen yapmışlardı. Ardından Muğla kurucu il başkanlığına Sayın İncilay Gezgin Şekerdağ’ın ataması yapıldı ve devam eden süreçte Muğla genelindeki ilçelerde teşkilatlanma çalışmaları başlamıştı. İl Başkanımız tarafından aranarak, Milas İlçe başkanlığına atandığım iletildi ve resmi görevlendirme yazımı almak üzere Muğla’ya davet edildim” diyerek, kurucu ilçe başkanlığı görevi için işleyen süreci anlattı.

 

“Herkesi kucaklayan bir ilçe yönetimi oluşacak”

Görevlendirme yazısını aldıktan sonra yönetimi oluşturma çalışmaları ve teşkilat binası için arayışa girdiğini belirten Çayırlı; “Bir süredir hazırlıklar sürüyordu. Dolayısıyla bu süreçte birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarımızla, birçok isimle görüştük. Tüzük gereği yönetim kurulu 33 asil üyeden oluşacak. Sadece gençlik kolları yapılanması olacak, kadın kolları olmayacak. Ancak kadın yönetim kurulu üyesi için yüzde 25’lik bir kota konulmuş. Biz sayıyı daha da arttırdık. 33 kişilik yönetim kurulumuzda 12 bayan arkadaşımız olacak.

Her meslekten, toplumda güven duyulan, kariyer sahibi isimlerden oluşturmaya çalıştık. Birçok isim siyaseten yeni yüz diyebilirim” dedi.

 

“Güven, sevgi, saygı, sadakat…”

Yönetim kurulunda görev alacak isimler belirlenirken birçok hususa dikkat ettiklerini belirten İYİ Parti Milas Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; “En önemlisi, sevgi-saygı-güven ve sadakattir. Vatan-millet-Atatürk sevgisiyle yoğrulmuş, bu konularda ‘Kırmızı Çizgisi’ olan her siyasi fikirden isimleri belirledik ve yönetim, bu isimlerden oluşacak” dedi.

 

“Biz Türkiye’nin partisiyiz”

“Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin de söylediği gibi İYİ Parti, ülkemizin 80 milyon insanını kucaklayan, ülkemizin ve milletimizin ihtiyaçlarından doğan bir siyasi partidir. Dolayısıyla doğudan batıya, kuzeyden güneye 780 bin kilometrekarede yaşayan herkesin partisi olacağız. Milas’ta da bu noktaya dikkat ederek bir siyaset yapacağız. Kendisini bu ülkenin sevdalısı olarak gören herkese kapımız açık olacaktır. Buradaki tek Kırmızı Çizgimiz, PKK, FETÖ gibi tüm terör örgütlerine bu kapı sonuna kadar kapalı olacaktır” diyen Çayırlı, kısa bir süre sonra hem parti binasının açılışını gerçekleştireceklerini, hem de oluşan yönetim kurulunu kamuoyuna açıklayacaklarını belirtti.

 

“Siyasi nezakete ve üsluba önem vereceğiz”

Geçmişte MHP’de görev yaptığı süre içinde de ilçedeki diğer siyasi partilerle iyi diyaloglar kurulduğuna vurgu yapan Mehmet Çayırlı; “Yeni dönemde de buna dikkat edeceğiz. Tüm siyasi partilerimizle kurulacak siyasi diyalogta nezaket, saygı ve sevgi olmazsa olmazımız olacak. Toplumu geren, kışkırtıcı ifadeler ve ötekileştiren yaklaşımlardan uzak duracağız” diyerek, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen olağan genel kurul ile yeniden ilçe başkanlığına seçilen CHP İlçe Başkanı Suat Özcan ve oluşan yönetim kurulu üyelerini kutlarken, bu hafta sonu yapılacak AKP kongresinde de seçilecek yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X