Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Fahri Acar da ilçe başkanlığına aday!

Adem KANKAYNAR

Fahri Acar da ilçe başkanlığına aday!
Bu içerik 1926 kez okundu.

10 Aralık 2017 Pazar günü olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirecek olan ve kısa bir süre önce genel merkez tarafından Abdullah Kıbrıslı’nın aday gösterildiği AKP Milas İlçe Örgütü kongresine saatler kala sürpriz bir aday daha çıktı. Önceki yıllarda gençlik kolları başkanlığı ve ilçe yönetim kurulu üyeliği yapan Fahri Acar da ilçe başkanlığına aday oldu. AKP Milas İlçe kongresine saatler kala eski gençlik kolları başkanı ve ilçe yönetim kurulu üyesi Fahri Acar, sürpriz bir şekilde aday olduğunu açıkladı.

“Parti tabanımıza kulak verdim”

İlçe başkanlığına aday olan Fahri Acar ile yaptığımız telefon görüşmesinde adaylığını net bir şekilde ifade ederek; “İlçe başkanlığı için teşkilat içerisinde yapılan mini temayül yoklamasında da diğer arkadaşlarımla birlikte aday olmuştum. Genel merkezimiz Sayın Abdullah Kıbrıslı’yı aday olarak açıkladı, ancak gelinen süreçte özellikle parti tabanımız aday olmam konusunda ciddi bir baskı yaptı. Ben de partili ya da partisiz bu göreve yakıştıran, aday olmam konusunda destek olan büyüklerimiz, dava arkadaşlarımı dinleyerek aday oldum” dedi.

Menteşe İlçe kongresi ertelendi, gözler Milas’a çevrildi…

Genel merkez tarafından belirlenen takvim doğrultusunda merkez ilçe Menteşe de 9 Aralık 2017 Cumartesi günü olağan genel kurul yapılacaktı ancak genel merkezin gösterdiği adayın karşısına son genel seçimlerde milletvekili adayı olan Veteriner Yusuf Kayacık da aday olarak çıkmış, genel merkez tarafından Ankara’ya davet edilerek, parti içinde bölünmeye neden olacağı gerekçesiyle adaylıktan çekilmesi istenmiş fakat Kayacık adaylıktan çekilmemişti.

Edinilen bilgilere göre genel merkez bu gerekçe ile Menteşe ilçe kongresini son dakikada iptal etti. Şimdi gözler Milas’a çevrildi. Fahri Acar’ın aday olarak çıkmasıyla Milas ilçe kongresinin iptal edilip edilmeyeceği, yaklaşık 12 saat sonra başlayacak olan kongrede nelerin yaşanacağı merakla bekleniyor...

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X